RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zabił nożem macochę. 14-latek trafił do schroniska dla nieletnich

Ze względu na dobro małoletniego sąd nie udziela bliższych informacji w tej sprawie (fot. Shutterstock/guruXOX)
Ze względu na dobro małoletniego sąd nie udziela bliższych informacji w tej sprawie (fot. Shutterstock/guruXOX)

14-latek zatrzymany w związku z zabójstwem macochy i zranienia jej 18-letniego syna w Chełmie zostanie umieszczony w schronisku dla nieletnich – tak zdecydował sąd rodzinny w Chełmie.

Krwawy mord na Śląsku. 18-letni Marceli siekierą zabił rodziców i brata

W Ząbkowicach Śląskich w nocy z niedzieli na poniedziałek 18-letni Marceli C. zamordował z użyciem siekiery swoich rodziców i 7-letniego brata. Po...

zobacz więcej

– Sąd zdecydował o umieszczeniu nieletniego w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące – powiedziała wiceprezes Sądu Rejonowego w Chełmie Magdalena Flis.

Wniosek o umieszczenie 14-latka w schronisku skierowała do sądu policja, która wyjaśnia okoliczności tej tragedii.

Jak podkreśliła, sprawa ta będzie rozpoznawana zasadach określonych w przepisach dotyczących postępowania o czyn karalny, prowadzonego w stosunku do nieletniego. Ze względu na dobro małoletniego sąd nie udziela bliższych informacji w tej sprawie.

Do tragedii doszło w sobotę wieczorem. Jak informowała podkomisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, ok. godz. 20 policja otrzymała zgłoszenie o awanturze w jednym z domów jednorodzinnych. – W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 39-letnia kobieta, a jej syn został zraniony. Policjanci zatrzymali mieszkającego z nimi 14-latka, pasierba ofiary – podała Czyż.

Zraniony 18-latek został przewieziony do szpitala, pozostaje tam pod opieką lekarzy. Policjantka nie ujawniła, jakie obrażenia odniósł ani jaki jest jego stan.

14-latek po awanturze uciekł, został zatrzymany w Chełmie. Był wcześniej objęty opieką specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego. Jego ojca nie było w domu podczas awantury.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej