RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Polacy zaczęli masowo pracować na Wyspach”. Kidawa-Błońska o przyczynach brexitu

– Solidarność Polaków z Polakami tak, ale ja przypominam (...) mówimy o milionie Polaków, którzy osiedlił się i pracuje w Wielkiej Brytanii [pisownia oryginalna] i nie zakłamujmy, przyczyną brexitu, było także to, że Polacy tak masowo zaczęli pracować w Wielkiej Brytanii – uważa kandydatka PO na prezydenta RP, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Schetyna: Najlepszą odpowiedzią na politykę PiS będzie referendum ws. obecności Polski z UE

– Proszę spytać posła Krasnodębskiego, który powiedział, że Polska powinna się wypowiedzieć w referendum, czy chce być w UE, czy Polacy powinni...

zobacz więcej

W marcu 2017 r. Kidawa-Błońska w wywiadzie dla radiowej Jedynki pytana była o znaczenie solidarności Polaków z Polakami, w kontekście brexitu. Wypowiedź tą internauci przypomnieli, w związku ze zbliżaniem się faktycznego rozstania Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

– Solidarność Polaków z Polakami tak, ale ja przypominam Polacy bardzo głośno i mocno mówią, że nie chcą migrantów, nie chcą obcokrajowców, a mówimy o milionie Polaków, którzy osiedlił się i pracuje w Wielkiej Brytanii – odpowiedziała posłanka Platformy Obywatelskiej. 

– Nie zakłamujmy. Przyczyną brexitu było także to, że Polacy zaczęli masowo pracować w Wielkiej Brytanii – dodała kandydatka na prezydenta tej partii.

źródło:
Zobacz więcej