SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Dziesiątki osób zginęły w wyniku rekordowo ulewnych deszczów

W Belo Horizonte odnotowano największe opady od 110 lat (fot. Reuters/Cristiane Mattos)
W Belo Horizonte odnotowano największe opady od 110 lat (fot. Reuters/Cristiane Mattos)

46 osób zginęło w wyniku rekordowo ulewnych deszczów w południowo-wschodniej Brazylii – oinformowały w niedzielę lokalne władze. W Belo Horizonte odnotowano największe opady od 110 lat.

Ulewne deszcze nawiedziły Kinszasę. Są dziesiątki ofiar

Ponad 40 osób zginęło w Kinszasie, stolicy Demokratycznej Republiki Konga, w wyniku ulewnych deszczów, które nawiedziły to miasto w nocy z...

zobacz więcej

Według oficjalnych danych 37 osób zginęło w stanie Minas Gerais, a dziewięć w sąsiednim stanie Espirito Santo. Z powodu zagrożenia powodziami i osuwiskami ok. 20 tys. osób zostało ewakuowanych.

Brazylijskie służby meteorologiczne podały, że w Belo Horizonte, stolicy stanu Minas Gerais, w ciągu 24 godzin spadło 171 mm deszczu, co oznacza największe opady od 110 lat.

Gubernator Minas Gerais Gustavo Zema ogłosił stan wyjątkowy w 47 miastach, co ma ułatwić federalną pomoc w przypadku katastrof. Ogłosił także trzy dni oficjalnej żałoby, aby uczcić pamięć po zabitych w wyniku powodzi i osuwisk.

Władze Espirito Santo oświadczyły, że są w stanie najwyższej gotowości „ze względu na prognozowane większe opady”.W mieście Alegre ostrzeżono, że miejscowa tama może pęknąć, i wezwano do ewakuacji ludzi mieszkających w okolicy.

źródło:

Zobacz więcej