Raport

Epidemia koronawirusa

Kolejne sieci komórkowe rezygnują z popularnej usługi

Operatorzy tych sieci komórkowych tłumaczą, że często używana kiedyś funkcja straciła na popularności (fot. TVP.INFO)

Możliwość wysyłania SMS-ów z darmowych bramek zamyka sieć Orange Polska i prawdopodobnie Plus. Wcześniej bramkę SMS i MMS wyłączył już Play. Nie wiadomo jeszcze, czy podobny ruch wykona T-Mobile. Sieci komórkowe niezliczonymi promocjami dla klientów same przyczyniły się do upadku tej niegdyś popularnej usługi. 

„Powstaje dojrzała grupa lotnicza. Naprawiamy błędy”. Prezes LOT o przejęciu Condora

Przejęcie przez Polską Grupę Lotniczą linii Condor oznacza dwukrotne zwiększenie skali działalności PGL, a dla LOT-u dostęp do nowych kierunków...

zobacz więcej

Operatorzy tych sieci komórkowych tłumaczą, że często używana kiedyś funkcja straciła na popularności  – podaje onet.pl.

Orange Polska wyłącza usługę SMS/MMS z Internetu już od 1 lutego 2020 r. Użytkownicy za pomocą internetowych bramek już nie będą mogli wysyłać wiadomości tekstowych i zdjęć. Portal podaje, że także wkrótce sieć Plus wyłączy bramki SMS i MMS na stronie. Zaznacza jednak, że decyzja ostateczna jeszcze nie zapadła.

Przedstawiciele firm zaznaczają, że zamknięcie bramki SMS i MMS spowodowane jest decyzjami czysto biznesowymi. Według nich klienci korzystają z nielimitowanych SMS-ów wliczonych w usługi proponowane przez sieci.

Wcześniej bramkę SMS i MMS wyłączył Play. Nie wiadomo, czy na podobny ruch zdecyduje się sieć T-Mobile - zaznacza onet.pl.

Bramka SMS i MMS pośredniczy w przekazywaniu wiadomości pomiędzy ośrodkami SMS/MMS. Niektóre strony internetowe oferują, zwykle nieodpłatne usługi, dzięki korzystaniu z odpowiedniego oprogramowania. Taka strona również zwana jest, potocznie, bramką SMS.

źródło:
Zobacz więcej