RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budka szefem Platformy Obywatelskiej. „Będę budował PO jako dobrą drużynę”

Będę budował Platformę Obywatelską jako dobrą drużynę – oświadczył w niedzielę nowy szef partii Borys Budka. Jak zaznaczył, najważniejszym zadaniem na najbliższe miesiące są wybory prezydenckie i wsparcie Małgorzaty-Kidawy-Błońskiej.

Pitera o wyborach szefa PO: Nie było mnie na liście. Zostałam dopisana, gdy zagroziłam sądem

– W komisji wyborczej nie było na liście mojego nazwiska. Wtedy wręczono mi zarządzenie, zgodnie z którym zostałam zawieszona. (…) Zagłosowałam...

zobacz więcej

Budka zapowiedział też, że będzie chciał korzystać z doświadczenia dotychczasowego szefa partii Grzegorza Schetyny. Budka nie zamierza łączyć stanowiska przewodniczącego PO z funkcją szefa klubu parlamentarnego – zostanie w jego miejsce wybrana inna osoba.

Dzień po wygraniu wewnątrzpartyjnych wyborów, podczas konferencji prasowej w regionalnym biurze PO w Katowicach Budka – w towarzystwie prezydentów miast i parlamentarzystów Platformy z woj. śląskiego – podziękował wszystkim, którzy na niego głosowali, konkurentom w wyborach, a także tym, którzy na nich głosowali.

– To olbrzymie zaufanie, ale również olbrzymia odpowiedzialność – budować Platformę Obywatelską jako partię nowoczesną, partię demokratyczną, partię wartości i wielkich idei – oświadczył nowy szef PO.

Jak przekonywał, członkowie partii potrzebują Platformy zjednoczonej, wspólnotowej, „która da wyborcom nadzieję i wiarę, że zarówno wybory prezydenckie, jak i parlamentarne mogą być wygrane”.

Zapewnił, że jako przewodniczący będzie ciężko pracował. Zaapelował do wszystkich tych, którzy kiedykolwiek głosowali na PO, by znów popierali jego partię i wspierali kandydatkę Platformy w wyborach prezydenckich Małgorzatę Kidawę-Błońską. Zaapelował też o powrót do PO tych działaczy, którzy opuścili partię.

Rywalizacja o urząd prezydenta trwa. Nowy sondaż

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby je Andrzej Duda z 47,1 proc. oddanych na niego głosów – wynika z sondażu...

zobacz więcej

– Bez waszej energii, bez waszego zaangażowania, bez waszej wiary nie zmienimy Polski. Wierzę, że czas na zmiany. Pokazaliśmy to w PO i pokażemy to w Polsce – oświadczył Budka, który dodał, że dla jego partii najważniejszym obecnie zadaniem są właśnie wybory prezydenckie. Jak przekonywał, są one „szansą na powrót do normalności”.

Jak powiedział nowy szef PO, jedną z pierwszych jego decyzji będzie stworzenie sztabu Kidawy-Błońskiej – nie tylko na szczeblu centralnym, ale też w 16 sztabach regionalnych i 100 powiatowych w okręgach senackich. Skład przyszłego sztabu ma być znany w najbliższym tygodniu.

– Polacy oczekują bezpiecznej Polski, Polacy oczekują Polski w UE, Polski silnej, stabilnej, Polski, z której na powrót wszyscy będziemy dumni – mówił Budka. Wyraził przekonanie, że Kidawa-Błońska będzie łączyła Polaków i kierowała się dialogiem.

– Jestem przekonany, te wybory mogą pokazać Polsce, ale również Europie, że wartości, na które postawiliśmy 30 lat temu i wartości, na które postawiliśmy wchodząc do UE, są nadal aktualne – zaznaczył.

źródło:
Zobacz więcej