RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rywalizacja o urząd prezydenta trwa. Nowy sondaż

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby je Andrzej Duda z 47,1 proc. oddanych na niego głosów – wynika z sondażu opublikowanego na portalu DoRzeczy.pl. Na drugim miejscu uplasowałaby się przedstawicielka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kidawa-Błońska straszy wyprowadzeniem Polski z Europy. „Chyba nie zna geografii” [WIDEO]

Do tej pory opozycja straszyła polexitem. O krok dalej poszła kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta. – Wy tak naprawdę niszczycie...

zobacz więcej

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator, Andrzej Duda może liczyć na 47,1 proc. głosów (spadek o 0,6 pkt proc. w porównaniu z sondażem tej samej pracowni z 12 stycznia) i pozostaje liderem w wyścigu o prezydencki fotel.

Druga w sondażu jest kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Na nią chce głosować 24,1 proc. (wzrost o 1,4 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem). Trzecie miejsce zajmuje szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 9,3 proc. (+0,3 pkt proc.).

Z badania pracowni Estymator wynika również, że poza podium są kandydat Lewicy Robert Biedroń (8,9 proc.), Szymon Hołownia (5,6 proc.) i kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (4,6 proc.). Na innego kandydata głosowałoby 0,4 proc. ankietowanych. Szacowana przez Estymatora frekwencja wyborcza wyniosłaby 64 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 23-24 stycznia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1027 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W zaprezentowanych wynikach uwzględniono tylko osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły kandydata.

źródło:

Zobacz więcej