RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Naczelna rosyjskiej telewizji o Dudzie i Morawieckim: Wysyłajcie tym draniom swoje historie

Simonian wzywa do akcji #Niewstydziszsię (fot. REUTERS/Maxim Shemetov)

Więcej ludzi zginęło wyzwalając Polskę niż Amerykanów w czasie całej II wojny światowej. (…) Dlatego proponuję, proszę wszystkich, aby wysyłali swoje historie tym draniom i złym ludziom, którzy pozwalają sobie upokarzać pamięć o naszych ojcach i dziadkach, depczą ich wielkie śmierci, depczą ich wielką ofiarę i dobijają ich w grobach – powiedziała na antenie rosyjskiej stacji NTV Margarita Simonian, redaktor naczelna prokremlowskiej telewizji RT. Zachęciła w ten sposób widzów, aby w mediach społecznościowych wysyłali polskim politykom historie swoich dziadków z Armii Czerwonej.

Andrzej Duda: Nie miałem ochoty swoją osobą autoryzować zakłamanej historii

Wiadomo, że pan Wiaczesław Mosze Kantor jest bliskim współpracownikiem pana prezydenta Władimira Putina (…). Trudno mi uważać, że to, co się stało...

zobacz więcej

Jak stwierdziła Simonian, należy maksymalnie wykorzystać „kanały dystrybucji” informacji o Armii Czerwonej i jej roli w wyzwalaniu Polski.

Akcja, do której wzywa redaktor naczelna RT (wcześniej Russia Today), polega na wysyłaniu wiadomości w mediach społecznościowych do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawickiego oraz wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego.

– Proszę, aby wysyłać im wiadomości: „Dzień dobry, panie taki i taki, mój dziadek zginął pod Warszawą, oswobadzając was, waszych przodków. Z hasztagiem #ВамНеСтыдно („Jak wam nie wstyd”) – zaapelowała Simonian.

źródło:
Zobacz więcej