RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hongkong odwołuje maraton. Miało wystartować 74 tys. biegaczy

W Hongkongu odwołano doroczną imprezę (fot. PAP/EPA/JEROME FAVRE)

W Hongkongu z powodu zagrożenia epidemiologicznego koronowirusem odwołano coroczny maraton, do udziału w którym zarejestrowało się już 74 tysiące biegaczy.

Koronawirus z Wuhan: coraz więcej zarażeń i zgonów

Do 25 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych nowym typem koronawirusa w Chinach . Ogółem stwierdzono w tym już ponad 800 przypadków zarażeń. Po...

zobacz więcej

Tak jak w latach ubiegłych biegi maratońskie miały być rozegrane 8 i 9 lutego na czterech dystansach; 10km, 42 km 195 metrów, półmaraton i trzykilometrowy dystans dla biegaczy na wózkach inwalidzkich.

Z powodu zagrożenia koronawirusem organizatorzy postanowili odwołać masową imprezę i zwrócić wpisowe wpłacone przez uczestników. W Hongkongu potwierdzono pięć przypadków choroby wywołanej koronawirusem nowego typu.

Jak poinformowało w niedzielę rano ministerstwo zdrowia Chin, liczba zgonów wywołanych koronawirusem wzrosła do 56. Podano też, że 1975 osób jest zakażonych i hospitalizowanych, a stan 324 pacjentów jest oceniany jako ciężki.

Na świecie wirus wykryto w Tajlandii (u 4 chorych), Wietnamie (2), Singapurze (3), Japonii (3), Korei Południowej (2), Tajwanie (1), Nepalu (1), Malezji (3), Australii(2), Francji(2) i w Kanadzie (1). Najprawdopodobniej wirus dotarł też na Wyspy Brytyjskie.


źródło:

Zobacz więcej