Ośmiu turystów z Chin zachorowało w Moskwie. Są w szpitalu

W hotelu, z którego przewieziono do szpitala turystów, mieszka 270 obywateli Chin (fot. PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV)

Ośmiu obywateli Chin, mieszkających w moskiewskim hotelu, hospitalizowano w sobotę na oddziale zakaźnym jednego z miejscowych szpitali z objawami ostrej niewydolności oddechowej. Hotel został zamknięty.

Sytuacja krytyczna w Chinach. Prezydent spotkał się z politbiurem

Prezydent Chin Xi Jinping odbył posiedzenie z Biurem Politycznym Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin w sprawie zastosowania środków...

zobacz więcej

W hotelu mieszka 270 turystów z Chin – poinformował agencję TASS dyrektor „Art Moscow Voikovskaya”. Do szpitala na oddział zakaźny przewieziono ośmiu turystów: siedmiu z objawami ostrej niewydolności oddechowej (SARS) i jednego z objawami anginy.

Pozostali turyści są pod opieką lekarzy i – podobnie jak przewiezieni do szpitala – przechodzą badania pod kątem obecności koronawirusa. Hotel został zamknięty.

Ministerstwo zdrowia Rosji poinformowało, że dotychczas nie odnotowano w kraju zachorowań wywołanych koronawirusem.

Rosja prowadzi rozmowy z władzami Chin na temat ewakuacji swoich obywateli z Wuhan i prowincji Hubei, w której znajduje się to miasto. Rosyjska ambasada w Pekinie informuje, że nie stwierdzono dotąd przypadków zakażenia wirusem wśród Rosjan przebywających w Chinach.

Zakażenia koronawirusem na świecie

Według chińskich władz w wyniku zakażenia nowym koronawirusem w Państwie Środka zmarły dotychczas 42 osoby. Ponad 1300 osób zostało zakażonych na całym świecie, większość przypadków odnotowano w Wuhan i Chinach.

Wirus został wykryty w Tajlandii (4 chorych), Wietnamie (2), Singapurze (3), Japonii (3), Korei Południowej (2), Tajwanie (1), Nepalu (1), Malezji (3), Australii(2) i we Francji(2). Uważa się za wysoce prawdopodobne, że w Wielkiej Brytanii są również przypadki zakażonych.

Nowy zidentyfikowany koronawirus może powodować zapalenie płuc, które w niektórych przypadkach okazywało się śmiertelne. Nie wiadomo jeszcze, jak łatwo rozprzestrzenia się on między ludźmi.

źródło:

Zobacz więcej