Paryż chce ewakuować swoich obywateli z Chin

Do tej pory wiadomo o trzech przypadkach wystąpienia koronawirusa we Francji (fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON)

Francuskie służby medyczne przygotowują się na wypadek wystąpienia we Francji większej liczby zakażeń koronawirusem. Do tej pory wiadomo o trzech takich przypadkach. Z kolei władze przygotowują się do ewakuacji francuskich obywateli z Chin, z rejonów, gdzie znajduje się ognisko choroby. Chodzi o ponad dwieście osób.

Rzecznik GIS: W Polsce mogą zdarzyć się przypadki osób z koronawirusem

Rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar zapewnił, że Europie nie grozi „wielka epidemia koronawirusa”. – Prawdopodobne jest, że...

zobacz więcej

W szpitalu w Paryżu przebywają dwie osoby, małżeństwo chińskich turystów. Jak mówią lekarze, ich stan jest zadawalający. Para przyjechała do Francji osiemnastego stycznia. U jednej osoby objawy zakażenia koronawirusem pojawiły się następnego dnia, u drugiej – pięć dni później.

W Bordeaux hospitalizowano Francuza pochodzenia chińskiego, który w celach służbowych często podróżował do Wuhan, gdzie znajduje się ognisko epidemii. Lekarze zapewniają, że natychmiast zostały wprowadzone odpowiednie procedury sanitarne mające zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że osoby, które kontaktowały się z chorymi znajdują się pod obserwacją. Tymczasem władze przygotowują się do ewakuacji tych obywateli francuskich, którzy chcą wrócić z Chin do Francji. Chodzi o ponad dwieście osób.

źródło:
Zobacz więcej