RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

666 ławek w barwach LGBT. Projekt dla Warszawy za dwa miliony złotych

Sześciokolorowe ławki mają stanąć w miejscach, gdzie będą potrzebne seniorom (fot. FB/RobertBiedron)

– Przez pół roku jest szaro w Warszawie, niech będzie bardziej kolorowo – w ten sposób Robert Buciak, działacz stołecznego Zielonego Mazowsza tłumaczy swój pomysł ustawienia w stolicy ławek w barwach LGBT. Koszt projektu, złożonego w ramach budżetu obywatelskiego, miałby wynieść ok. dwóch milionów złotych. Autor nie chce wyjaśnić, dlaczego na warszawskie osiedla miałoby trafić akurat 666 takich ławek.

Samorząd wyrzuca proliferów. Ci piszą: Trzaskowski woli finansować patologie

„Przyczyny decyzji władz są jedynie ideologiczne” – twierdzi Fundacja Pro-Prawo do Życia, której władze Warszawy-Śródmieście wypowiedziały umowę...

zobacz więcej

Ławki mają stanąć w miejscach na osiedlach, w drodze do sklepu czy w parkach. Jedna będzie kosztowała ok. 3 tys. zł. Ponieważ ławek ma być 666, ich sięgnąłby ok. dwóch milionów złotych.

Buciak nie wyjaśnił, dlaczego chce ustawić akurat tyle ławek. Tłumaczył natomiast powód, dla którego każda ma zostać pomalowana na sześć kolorów. – Przez pół roku jest szaro w Warszawie, niech będzie bardziej kolorowo – powiedział Radiu Kolor.

Aktywista powołał się na przykład Kielc, gdzie takie ławki już ustawiono, a także na wolę mieszkańców stolicy. – Jak widać po dotychczasowych wynikach z Kielc i z Warszawy, mieszkańcy chcą żeby ławki powstawały, nawet jeśli są kolorowe – oświadczył.

Rozgłośnia przypomniała, że w Kielcach tęczowe ławki wywołały już sporo kontrowersji, a autorzy projektu musieli wyjaśniać, że nie chodziło o żadną ukrytą ideologię.

Kieleckie ławki reklamował między innymi Robert Biedroń.
źródło:
Zobacz więcej