RAPORT

Pogarda

Korwin o Hitlerze, Braun o Żydach. Chodzi o podatki i bunkier przy CPK [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Podatki za Hitlera były znacznie niższe i ludzi było stać – powiedział w Sejmie poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke. Równie osobliwą opinię wydał jego partyjny kolega poseł Grzegorz Braun. Ten z kolei wskazał, że Centralny Port Komunikacyjny to przykrywka i „tajny bunkier dowodzenia” dla Izraela.

Sondaż parlamentarny. Zmiana poparcia i liczby mandatów

Partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż pozostaje liderem poparcia, w porównaniu do wyniku wyborczego z października zdobywa dwa mandaty więcej –...

zobacz więcej

Poseł Korwin-Mikke zabrał głos podczas posiedzenia Sejmu, jakie odbyło się w czwartek, a które dotyczyło szczególnych rozwiązań służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2020, czyli tzw. ustawy okołobudżetowej.

W swoim przemówieniu nawiązał do Adolfa Hitlera. – Podatki za Hitlera były znacznie niższe i ludzi było stać – oznajmił. Zwracając się do posłów rzekł: „Wam jest wstyd, że gnębicie Polaków bardziej niż narodowy socjalizm. To jest hańba, że nakładacie na Polaków wyższe podatki niż Adolf Hitler”.

– Moja partia nie dopuszcza tego, że można zabierać jednym i dawać drugim, bo wówczas zamiast na pracy ludzie skupiają się na tym, jak zabrać coś innym – mówił.

Równie kontrowersyjną opinię – tym razem dotyczącą budowy CPK – wydał poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Jak mówił, w okolicach tej inwestycji „wytypowano lokalizację alternatywnego bunkra dowodzenia, zaakceptowaną przez zieloną i niebieską bezpiekę państwa położonego w Palestynie”. – To tam mają być przeniesione jakieś istotne aktywa militarne i polityczne państwa położonego w Palestynie – oświadczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej