„Jeśli Twój pasażer trzyma nogi na desce rozdzielczej, zabroń mu i pokaż to zdjęcie”

Tragiczne skutki trzymania nóg na desce rozdzielczej (fot. Estrada Anton/ ShutterStock; Twitter/Sgt 121 Ian Price)

Brytyjskie służby ratownicze opublikowały w mediach społecznościowych zdjęcie z prześwietlenia rentgenowskiego uczestniczki wypadku samochodowego. Kobieta w czasie zderzenia trzymała nogi na desce rozdzielczej. Skutki tego błędu są – jak widać na prześwietleniu – tragiczne.

Dziewczynka połknęła metalowe kulki. Lekarze wyciągnęli je magnesem

Grupa lekarzy z Tomska na Syberii przeprowadziła skomplikowaną operację usunięcia metalowych kulek z ciała trzyletniej dziewczynki. Wykorzystano w...

zobacz więcej

Zdjęcie opublikował sierżant Ian Price z walijskiej policji Dyfed-Powys. Fotografia pokazuje złamane biodro kobiety oraz kości udowe, które wydają się być zupełnie nie na swoich miejscach. Jedna z nich w dodatku jest złamana i wystaje poza skórę – opisuje sprawę portal brytyjskiej telewizji SkyNews.

Poszkodowana kobieta przeżyła wypadek, jednak odniesione obrażenia będzie odczuwała do końca życia.

W Wielkiej Brytanii trzymanie stóp na desce rozdzielczej nie jest nielegalne, choć zabrania się tego, jeśli zasłania to kierowcy widok lusterek.

„Jeśli zobaczysz, jak robi to Twój pasażer, zatrzymaj się i pokaż mu to” – podpisał fotografię prześwietlenia walijski policjant na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej