Raport

Epidemia koronawirusa

Trump pokazał logo Amerykańskich Sił Kosmicznych. Nowy znak rodem z... uniwersum Star Treka

Logo United States Space Forces i Starfleet Command ze Star Treka, a także Patrick Stewart, grający w serialu kultową rolę Picarda (fot. Jemal Countess/WireImage by GettiImages; Twitter/Donald Trump; TomiAhonen)

Prezydent USA zaprezentował logo Amerykańskich Sił Kosmicznych, szóstej formacji sił zbrojnych. Nowy znak przykuł szczególną uwagę internautów, ponieważ jest uderzająco podobny do logo dowództwa Gwiezdnej Floty (Starfleet Command) z uniwersum Star Treka – amerykańskiego serialu telewizyjnego fantasy z końcówki lat 60. XX wieku, którego kontynuację nakręcono w 2019 roku.

Ciastka upieczone w kosmosie trafiły na Ziemię

Na Ziemię przetransportowano ciastka z kawałkami czekolady, które upieczono, po raz pierwszy, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS –...

zobacz więcej

Nowe logo Sił Kosmicznych USA ma biało-niebieskie kolory. Symbol w kształcie grotu strzały, umieszczony na środku planety, otoczono słowami: United States Space Force, Department of the Air Force. Poniżej grafiki planety umieszczono zapisany rzymskimi cyframi rok 2019 – datę utworzenia Sił Kosmicznych. Ich powstania życzył sobie prezydent Donald Trump, który chciał zapewnić Ameryce „dominację w kosmosie”.

Logo jest tak podobne do znaku pochodzącego ze Star Treka, że wydaje się wręcz ukłonem w stronę fanów tego fikcyjnego uniwersum.

Grający postać Sulu w Star Treku George Takei stwierdził jednak na Twitterze: „Hej. Oczekujemy opłat licencyjnych”. Space Forces jest pierwszą nową służbą utworzoną w USA od czasu powołania do życia Air Forces w 1947 roku.

Jej głównym celem jest ochrona amerykańskich satelitów i innych zasobów kosmicznych. Siły Kosmiczne były inicjatywą prezydenta Donalda Trumpa, który zapowiadał utworzenie formacji do 2020 roku.

źródło:
Zobacz więcej