RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Ufam, że oskarżony p. Budka zachowa się honorowo i zrzeknie się immunitetu”

Z-ca rzecznika dyscyplinarnego sędziów oczekuje zrzeczenia się immunitetu przez posła Borysa Budkę (fot. PAP/Lech Muszyński)

„W ślad za aktem oskarżenia mój pełnomocnik złożył wniosek o uchylenie immunitetu posłowi B. Budce, który w @RMF24pl kłamał, że działam „na polecenie Ziobry”. Całe życie służyłem tylko Polsce” – napisał na Twitterze Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych.

Będzie wniosek o uchylenie immunitetu Budce. Poszło o słowa nt. rzecznika dyscyplinarnego

Poseł PO Borys Budka stwierdził w RMF FM, że rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych działał na polecenie ministra sprawiedliwości...

zobacz więcej

„Ufam, że oskarżony p. Budka zachowa się honorowo i zrzeknie się immunitetu, jak deklarował” – podkreślił Radzik.

Na początku stycznia w RMF FM Budka porównał sytuację w Polsce do sytuacji w Turcji, gdzie doszło do masowych aresztowań sędziów. Zapytany, czy widział w Polsce masowe aresztowania sędziów, odpowiedział: – Jeszcze nie, ale jeśli PiS utrzyma się u władzy, to się nie zdziwię.

– Jeżeli komuś za zadanie pytania Sądowi Najwyższemu grozi się z artykułu 231, co wczoraj zrobił pan sędzia rzecznik dyscyplinarny na polecenie Ziobry, to jesteśmy w kraju, który... – mówił Budka, któremu przerwał prowadzący, dopytując, czy sędzia działał na polecenie ministra Ziobry.

– Tak powiedziałem – potwierdził Budka, na co prowadzący odpowiedział, że „jakby był sędzią, to by go pozwał”.

– Proszę bardzo. Nie będę krył się za immunitetem. Stworzono system prawny, który jest systemem państw autorytarnych – odpowiedział Budka.


Do tych słów ustosunkował się wówczas Przemysław Radzik, który zaprzeczył wersji Budki. I zapowiedział, że w najbliższych dniach jego pełnomocnicy „skierują prywatny akt oskarżenia i wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Budce”.


źródło:
Zobacz więcej