RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemcy zadowoleni. LOT uratuje Condora

Niemieckie media są zgodne co do faktu, że PGL zrobił świetny interes kupując linie Condor (fot. Shutterstock/Markus Mainka)
Niemieckie media są zgodne co do faktu, że PGL zrobił świetny interes kupując linie Condor (fot. Shutterstock/Markus Mainka)

Polska Grupa Lotnicza (PGL), właściciel Polskich Linii Lotniczych LOT (LOT), ogłosiła przejęcie największej niemieckiej wakacyjnej linii lotniczej Condor. – Transakcja zabezpiecza przyszłość Condora i gwarantuje stabilność i nowe perspektywy rozwoju pracownikom, klientom i partnerom biznesowym tej linii – podkreślił w trakcie konferencji prasowej Rafał Milczarski, prezes zarządu PGL. Jak podkreślają niemieckie media, transakcja może być bardzo korzystna, gdyż linie są rentowne.

Polska Grupa Lotnicza przejmie niemieckie linie lotnicze Condor

Polski LOT przejmie linie lotnicze Condor. Uratuje w ten sposób niemieckie przedsiębiorstwo przed upadkiem, które groziło mu po bankructwie...

zobacz więcej

– Chciałbym powiedzieć bardzo wyraźnie, czas niepewności minął – mówił w trakcie konferencji prezes Milczarski odnosząc się do upadłości właściciela wakacyjnych linii lotniczych – brytyjskiego biura turystycznego Thomas Cook.

– Condor nie tylko przetrwa, ale będzie bardzo szybko rozwijał się z silnym wsparciem LOT-u. Chcę serdecznie zaprosić wszystkich potencjalnych pasażerów do kupna biletów, ponieważ nasze samoloty zapełnią się w szybkim tempie. Nie musicie się już martwić, co stanie się z Condorem, ponieważ znalazł się on w bardzo sprawnych rękach naszego zespołu – stwierdził prezes PGL.

– Cieszymy się, że Condor, najpopularniejsza wakacyjna linia lotnicza w Niemczech, zyskała w PGL i LOT stabilnych, doświadczonych i dynamicznie rozwijających się partnerów, którzy zabezpieczają przyszłość naszej firmy – stwierdził z kolei Ralf Teckentrup, prezes zarządu Condora.

– Dla Condora, naszych partnerów, pracowników i klientów ten krok oznacza przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także perspektywę. Bardzo się z tego cieszę. Marka Condor pozostaje taka sama – nadal będziemy latać z naszymi klientami do ich wymarzonych miejsc, a także bezpiecznie z nimi wracać. Myślę, że szybko stworzymy jeszcze więcej kierunków wymarzonych lotów – stwierdził prezes Condora.

Jak zauważa korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz, niemieckie media są zgodne co do faktu, że Polacy zrobili świetny interes. Linia lotnicza znalazła się na rynku w skutek upadku jej właściciela – międzynarodowego biura turystycznego Thomas Cook. Jak podkreślają eksperci, pomimo upadku spółki-matki linia lotnicza Condor jest w dobrej kondycji i generuje zyski. Wybór polskiej spółki na inwestora strategicznego wskazuje również na rosnącą rolę polskiej gospodarki w relacjach z Niemcami.

– Polska jest coraz ważniejszym partnerem dla niemieckiej gospodarki. W ostatnim roku Polska wyprzedziła Wielką Brytanię jako partner handlowy w niemieckim rankingu. Niedługo wyprzedzi również Włochy i będzie w top 5 niemieckich partnerów handlowych – podkreślił w wypowiedzi dla korespondenta TVP w Niemczech dyrektor regionalny Komisji Wschodniej Niemieckiej Gospodarki Adrian Stadnicki.

źródło:
Zobacz więcej