Seks tylko w małżeństwie heteroseksualnym. Głos Kościoła Anglii

Anglikańscy biskupi oświadczyli, że zmiany w brytyjskim prawie „nie zmieniły nauczania Kościoła o małżeństwie czy relacjach jednopłciowych” (fot. Shutterstock/Demiantseva Olha)

Kościół anglikański w Anglii przypomina swym wiernym, że nadal obowiązuje w nim chrześcijańska wizja małżeństwa i seksu. Pożycie płciowe jest dozwolone jedynie w heteroseksualnym związku małżeńskim – czytamy w nowych wytycznych wydanych przez anglikański episkopat.

Irlandia Północna uznaje małżeństwa jednopłciowe

Irlandia Północna jako ostatnia część składowa Zjednoczonego Królestwa, zaczęła uznawać w poniedziałek małżeństwa jednopłciowe. Śluby zaczną być...

zobacz więcej

Są one komentarzem do nowego prawa, które umożliwia zawarcie związku partnerskiego również osobom różnych płci. Związki partnerskie zostały wprowadzone w 2004 r. dla par jednopłciowych.

Nie zniesiono ich jednak, kiedy dziewięć lat później wprowadzono tak zwane małżeństwa jednopłciowe. Od ubiegłego roku każdy może więc zawrzeć albo małżeństwo, albo związek cywilny.

Anglikańscy biskupi oświadczyli obecnie, że zmiany w brytyjskim prawie „nie zmieniły nauczania Kościoła o małżeństwie czy relacjach jednopłciowych”.

Jak czytamy w oficjalnych wytycznych, „relacje seksualne poza małżeństwem heteroseksualnym należy postrzegać jako uchybienie względem Bożego zamysłu dla człowieka”.

źródło:
Zobacz więcej