RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Cyberatak w Grecji. Hakerzy uderzyli m.in. w premiera i policję

Przeprowadzony w czwartek wieczorem cyberatak skierowany był przeciwko stronie internetowej premiera oraz portalom ministerstw (fot. REUTERS/Kacper Pempel/Illustration)

Rząd Grecji poinformował w piątek, że atak hakerski zablokował na krótki czas strony internetowe premiera, policji, straży pożarnej i kilku najważniejszych ministerstw, ale ich normalne funkcjonowanie już przywrócono.

Cyberatak wymierzony w wojska USA w Polsce. Hakerzy podszyli się pod znany portal

Wiadomości mailowe wysłane przez osoby podszywające się pod pracowników Grupy Defence24 trafiły do wybranych instytucji – donosi portal...

zobacz więcej

Rzecznik rządu Stelios Petsas powiedział, że atak DDoS, czyli podjęty z wielu miejsc w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, „doprowadził do zakłócenia funkcjonowania niektórych stron internetowych”. Dodał, że pomyślnie zastosowano „środki zaradcze”, ale bliższych szczegółów nie ujawnił.

Przeprowadzony w czwartek wieczorem cyberatak skierowany był przeciwko stronie internetowej premiera oraz portalom ministerstw porządku publicznego, spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych i marynarki handlowej, jak też cyfrowym witrynom greckiej policji i straży pożarnej.

Był to drugi tego rodzaju atak na rządowe strony internetowe w ciągu niecałego tygodnia. Odpowiedzialność za pierwszy z nich zadeklarowała w sieci grupa hakerów twierdzących, że działają z terytorium Turcji. Greckie władze nie przedstawiły dotąd żadnej własnej oceny wiarygodności tej informacji.

źródło:

Zobacz więcej