RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Spodziewane utrudnienia na A4

Policja podała, że w związku z uroczystościami zamknięte dla ruchu pojazdów i pieszych będą też ulice w Oświęcimiu i Brzezince (fot. PAP/EPA/PAWEL SAWICKI)

Utrudnienia na autostradzie A4 między Krakowem i Katowicami mogą powstać w związku z organizowanymi uroczystościami 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, które odbędą się w poniedziałek w Oświęcimiu i Brzezince. Weźmie w nich udział ponad 50 delegacji państw i organizacji międzynarodowych.

RCB ws. rocznicy wyzwolenia Auschwitz: stopień alarmowy BRAVO i ALFA

Z uwagi na obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau od 23 do 29 stycznia w Małopolsce obowiązywać będzie 2. stopień alarmowy BRAVO,...

zobacz więcej

– 27 stycznia na odcinku A4 Kraków – Katowice należy liczyć się z możliwością okresowego wstrzymania ruchu w obu kierunkach – podała małopolska policja.

Z utrudnieniami mogą się w poniedziałek zetknąć także kierowcy w powiecie chrzanowskim, szczególnie korzystający z dróg w Chrzanowie i Libiążu: – od węzła Balińskiego w Chrzanowie do ul. Beskidzkiej w Libiążu. Możliwe jest tam wystąpienie czasowego blokowania dróg. – Spowodowane to będzie przejazdem uprzywilejowanych kolumn z delegatami krajowymi i zagranicznymi. Utrudnienia potrwają od godzin porannych do wieczora. Utrudnienia mogą pojawić się także w innych częściach tych miast – podała policja.

Poinformowano, że w związku z uroczystościami zamknięte dla ruchu pojazdów i pieszych będą też ulice w Oświęcimiu i Brzezince. W wielu miejscach wprowadzone zostały zakazy parkowania.

Policja zaapelowała, by w najbliższy poniedziałek kierowcy wybierali trasy alternatywne, z pominięciem Oświęcimia i Brzezinki. – Kierowców, którzy będą musieli przejechać przez Oświęcim lub Brzezinkę prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu – podkreślono.

źródło:

Zobacz więcej