Zagrożenie koronawirusem. Lotnisko Chopina wprowadziło formularze

Jak powiedział rzecznik portu Piotr Rudzki, umożliwi to w razie potrzeby natychmiastowy kontakt (fot. PAP/EPA/HAYOUNG JEON)

Władze lotniska Chopina w Warszawie reagują na zagrożenie wirusem z Chin. Jako działanie prewencyjne, port wprowadził obowiązek wypełnienia tak zwanych formularzy lokalizacyjnych. Dotyczą one wszystkich pasażerów, którzy przylatują bezpośrednio z Chin.

Tajemniczy wirus. Naukowcy twierdzą, że może pochodzić od węży

Według ostatnich danych nowy koronawirus zabił dotąd w Chinach 18 osób. Zarażonych jest już blisko 650 osób, a w niektórych regionach wprowadzono...

zobacz więcej

Jak powiedział rzecznik portu Piotr Rudzki, umożliwi to w razie potrzeby natychmiastowy kontakt z takimi osobami. Zapewnił, że pracownicy portu cały czas monitorują sytuację i zgłaszają wszelkie podejrzane przypadki odpowiednim służbom.

Wirus prawdopodobnie pochodzi z miasta Wuhan w Chinach. Już wiadomo, że może przenosić się z człowieka na człowieka. Wywołuje między innymi ciężkie obustronne zapalenie płuc, które może się skończyć śmiercią.

Lotnisko Chopina w Warszawie jako jedyne w Polsce oferuje bezpośrednie połączenia z Chinami. Jedynym miastem w ofercie PLL LOT oraz Air China jest stolica tego kraju – Pekin.

źródło:
Zobacz więcej