RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Należy do strażackiej elity”. Komendant wojewódzki PSP w Toruniu złożył rezygnację

Halak będzie pełnił swoją funkcję do 31 stycznia (fot. PAP/Mateusz Marek)

„Nadbryg. Janusz Halak złożył rezygnację z funkcji Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu na ręce Komendanta Głównego PSP bryg. Andrzeja Bartkowiaka” – informuje portal TVP3 Bydgoszcz.

Woźny ze szkoły w Brześciu wyróżniony przez komendanta wojewódzkiego policji

Komendant kujawsko-pomorskiej policji insp. Paweł Spychała w Bydgoszczy uhonorował medalem „Pomagajmy sobie wzajemnie” Krzysztofa Gorzyckiego,...

zobacz więcej

Powołując się na swojego informatora, portal pisze, że powodem rezygnacji „jest choroba dziecka, które wymaga stałej opieki”. Halak będzie pełnił swoją funkcję do 31 stycznia. Od 1 lutego pełniącym obowiązki szefa wojewódzkiej PSP będzie jego obecny zastępca bryg. Jacek Kaczmarek.

„Śmiało można powiedzieć, że Janusz Halak należy do strażackiej elity. Jego działania zostały docenione przez kierownictwo MSWiA, co zaowocowało nominacją generalską, którą otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy w 2017 r. Kilka miesięcy po tym wydarzeniu potwierdził swoje kompetencje w trakcie działań ratowniczych, spowodowanych tragiczną nawałnicą, jaka przeszła przez nasze województwo. Działania kujawsko-pomorskiej straży pożarnej zostały wówczas bardzo wysoko ocenione przez przełożonych” – mówi źródło TVP3 Bydgoszcz.

Janusz Halak jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie z 1995. W 2003 r. ukończył studia prawnicze, uzyskując tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Piastował między innymi funkcję dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, głównego specjalisty w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz naczelnika wydziału kadr w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Od 19 marca 2016 pełni funkcję kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Oficjalne pożegnanie gen. Janusza Halaka planowane jest w przyszłym tygodniu w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy z udziałem wojewody Mikołaja Bogdanowicza, parlamentarzystów i przedstawicieli służb.

źródło:
Zobacz więcej