RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaatakował dziennikarzy TVP. Jest akt oskarżenia dla „Farmazona”

W połowie stycznia 2020 r. prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Franciszkowi J. ps. Farmazon. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, m.in. ataku na dziennikarkę TVP. Ochroniarz manifestacji KOD wciąż pojawia się na antyrządowych demonstracjach. Był m.in. na Marszu Tysiąca Tóg.

Farmazon zbyt chory, by odpowiadać za swoje czyny. Na wiece KOD przychodzi [WIDEO]

Franciszek Jagielski, ps. „Farmazon”, który atakował podczas pracy dziennikarzy TVP, uczestniczył w demonstracji, która przy niekorzystnej pogodzie...

zobacz więcej

Pierwszy zarzut dotyczy wydarzeń z 10 lipca 2017 r. i nakłaniania uczestników manifestacji do użycia przemocy wobec dziennikarza TVP INFO w celu zmuszenia go do zaniechania interwencji prasowej.

Drugi zarzut dotyczy kierowania w dniu 8 grudnia 2017 r. groźby spowodowania uszkodzenia ciała wobec dziennikarza Telewizji Polskiej w celu zmuszenia jego oraz dziennikarki TVP, dokładnie reporterki programu „W tyle wizji”, do zaniechania interwencji prasowej.

Trzeci zarzut, jaki usłyszał Franciszek J., to posiadanie czterech sztuk broni palnej (w tym trzech pistoletów gazowych oraz rewolweru na naboje bocznego zapłonu przerobionego metodą samodziałową z innego rewolweru) bez wymaganego zezwolenia.

Podejrzany nie przyznał się do postawionych mu zarzutów. Skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień.

Franciszek J. wciąż pojawia się na antyrządowych demonstracjach. Był m.in. na Marszu Tysiąca Tóg w Warszawie.

W przeszłości mężczyzna odpowiadał już za groźby karalne, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i dwukrotnie za naruszenie zakazu sądowego.

źródło:
Zobacz więcej