RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kaczmarska: Zwróciłam się o ponowne rozważenie oględzin list do KRS w Kancelarii Sejmu

Zwróciłam się do sądu okręgowego z prośbą o ponowne rozważenie oględzin w Kancelarii Sejmu list poparcia obywateli do KRS; wyraziłam gotowość, że jeżeli będą przeszkody ku temu, mogę dostarczyć te listy do Olsztyna – powiedział szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Sędzia Juszczyszyn ukarał szefową Kancelarii Sejmu

Sędzia Paweł Juszczyszyn nałożył 6 tys. zł grzywny na szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską. To kara za to, że nie przedstawiła sądowi list...

zobacz więcej

Dziennikarze w Sejmie pytali Kaczmarską, czy zapłaci grzywnę, którą nałożył na nią sędzia Paweł Juszczyszyn za nieopublikowanie i nie dostarczenie list poparcia do KRS. Kaczmarska odparła, że uczestniczyła w posiedzeniu sejmowej komisji i nie zna informacji o grzywnie.

– Jeżeli postanowienie pana sędziego dotrze do Kancelarii Sejmu, na pewno będę odwoływać się od tej decyzji – powiedziała szefowa Kancelarii Sejmu.

– Dostarczyłam również dokumenty, o które pan sędzia prosił, te które mogłam zgodnie z prawem dostarczyć droga pocztową – powiedziała. I doprecyzowała, że były to zgłoszenia kandydatów do KRS.

– Jednocześnie zwróciłam się do sądu okręgowego z prośbą o ponowne rozważenie oględzin (list obywateli) na miejscu w Kancelarii Sejmu, jednocześnie wyraziłam gotowość, że jeżeli będą przeszkody prawne do oględzin tutaj w Kancelarii Sejmu, mogę dostarczyć te listy do Olsztyna, aby tylko pan sędzia zarządził oględziny na miejscu – powiedziała.

Pytana, o jakie listy chodzi, odparła, że chodzi o „listy obywateli”. – Listy sędziów (...) na razie pod względem formalnoprawnym nie mogę udostępnić – zaznaczyła.

źródło:
Zobacz więcej