RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Samuel Pereira: Mamy listę spraw, którymi zajmowała się Izba Dyscyplinarna

– Sprawa szefa prokuratury, któremu kochanka przekazywała pieniądze od gangstera, przewinienia alkoholowe, sprawa pijanej sędzi, która tłumaczyła, że pokazywała koleżance manewry samochodem – wymieniał w TVP Info szef portalu tvp.info Samuel Pereira. Przeanalizowaliśmy 260 spraw, które Izba Dyscyplinarna rozpatrywała w zeszłym roku.

Czego się boją przeciwnicy Izby Dyscyplinarnej SN? Sprawdziliśmy, jakie sprawy bada

Niektóre środowiska sędziowskie, politycy opozycji oraz media twierdzą, że w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego – nie uznawanej przez nich za...

zobacz więcej

Redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira komentował uchwałę SN. – Przeanalizowaliśmy 260 spraw, które Izba Dyscyplinarna rozpatrywała w ubiegłym roku, tak, by czytelnicy mogli się dowiedzieć, czego te sprawy dotyczą. Bo istnieje takie wrażenie, że Izba zajmuje się np. sędzią, który zabrał głos przeciwko rządowi i jest za to karany. Nie. Statystyka wskazuje na coś innego – powiedział gość TVP Info.

Wymienił kilka z nich, zaznaczając, że zaledwie trzy z 260 można łączyć z polityką.

– Sprawa szefa prokuratury, któremu kochanka przekazywała pieniądze od gangstera, przewinienia alkoholowe, sprawa pijanej sędzi, która tłumaczyła, że pokazywała koleżance manewry samochodem, radca prawny obrażał sąd w pismach procesowych, sędzia kazała sporządzać protokoły ze spraw, których nigdy nie było – tego typu rzeczy znajdują się w Izbie Dyscyplinarnej – powiedział szef portalu tvp.info.

– Cel: by te wszystkie sprawy zostały wymazane – amnestia dyscyplinarna. Oraz to, aby nowi sędziowie nie mogli zabierać głosu w głosowaniu – ocenił szef portalu tvp.info.

źródło:
Zobacz więcej