14-letnia Polka zaginęła w Holandii. Policja apeluje o pomoc

(fot. Shutterstock/Valeri Vatel; Facebook/Politie Oost-Fryslan)

Nastoletnia Polka Julia Walicka zaginęła w Holandii. Po raz ostatni była widziana we wtorek w miejscowości Drachten na północy kraju; od tamtej pory ślad po niej zaginął. Odnaleziono prawdopodobnie należący do 14-latki rower. Policja apeluje o pomoc.

„Alarm!”: Zaginęła 17-letnia Wiktoria omotana przez ojca koleżanki

17-letnia Wiktoria z podwarszawskiej Lesznowoli już od dwóch miesięcy jest poszukiwana. Rodzina jest przekonana, że uciekła z 50-letnim Michałem...

zobacz więcej

Julia zaginęła we wtorek 21 stycznia. Po raz ostatni widziano ją w okolicy Drachten około godz. 14. Jak podała policja regionu Fryzji Wschodniej, nastolatka prawdopodobnie poruszała się niebieskim rowerem firmy Batavus.

Informację o odnalezieniu roweru przez śledczych przekazał profil „Zaginieni przed laty” na Facebooku. Nie ma jednak żadnego oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie ze strony holenderskich służb.

Policja za zgodą rodziny opublikowała zdjęcie zaginionej Polki. Jak dodano, Julia w dniu zaginięcia miała na sobie czarny kombinezon z pionowym paskiem umieszczonym wzdłuż nogawki, kremową kurtkę i białe buty Nike. Nastolatka ma szczupłą posturę i długie, brązowe włosy.

Śledczy proszą o kontakt osoby, które mają informacje dotyczące miejsca pobytu Julii. Zgłaszać je można, dzwoniąc pod numer telefonu holenderskiej policji – 0900-8844 (należy podać numer referencyjny sprawy: 2020020377).

źródło:
Zobacz więcej