RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nie jadąc do Jerozolimy, prezydent znakomicie wybrnął z pułapki”

W Jerozolimie odbyło się Światowe Forum Holocaustu (fot. Abir Sultan/Pool via REUTERS)
W Jerozolimie odbyło się Światowe Forum Holocaustu (fot. Abir Sultan/Pool via REUTERS)

– Chodziło o to, żeby polski prezydent milcząco legitymizował swoją obecnością taką wersję historii, nie mogąc na nią odpowiedzieć – na tym polegała pułapka tej uroczystości – powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski, komentując konferencję w Jad Waszem.

Polski premier w światowych mediach. „Dzięki tym wystąpieniom Rosja przeżywa kryzys”

Premier Mateusz Morawiecki wszedł na stałe do głównego nurtu informacji przekazywanych przez największe media na świecie. Statystyki z minionych...

zobacz więcej

Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP, powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że wczoraj w Instytucie Jad Waszem opowiadano historię II wojny światowej, w której nie było miejsca dla Polski.

W Jerozolimie odbyło się Światowe Forum Holocaustu. Wśród zaproszonych gości był prezydent Rosji Władimir Putin. Prezydent Andrzej Duda, mimo zaproszenia, nie pojechał do Jad Waszem, bo nie umożliwiono mu zabrania głosu.

Minister Szczerski podkreślił, że obecność prezydenta Dudy na uroczystości w Jerozolimie przyczyniałaby się do upowszechnienia nieprawdziwej wersji historii.

– Chodziło o to, żeby polski prezydent milcząco legitymizował swoją obecnością taką wersję historii, nie mogąc na nią odpowiedzieć - na tym polegała pułapka tej uroczystości – mówił prezydencki minister.

Szczerski stwierdził, że prezydent znakomicie wybrnął z tej pułapki, nie biorąc udziału w uroczystościach. Podkreślił, że nie można podpisywać się pod taką kłamliwą wersją historii, ponieważ godzi ona w pamięć wszystkich tych, którzy bohatersko zginęli ratując Żydów.

W Jad Waszem przemawiali przedstawiciele Rosji, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Prezydent Andrzej Duda po wczorajszych uroczystościach podkreślił, że organizatorzy wkluczyli Polskę z grona aliantów.

źródło:
Zobacz więcej