RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus z Wuhan: coraz więcej zarażeń i zgonów

Zamknięto m. in. transport lokalny i dalekobieżny (fot. Reuters/China Daily CDIC)

Do 25 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych nowym typem koronawirusa w Chinach . Ogółem stwierdzono w tym już ponad 800 przypadków zarażeń. Po zamknięciu ze względów epidemiologicznych 11-milionowego miasta Wuhan, 24 stycznia władze ogłosiły wprowadzenie ograniczeń w podróży do kolejnych siedmiu miast.

Chiny: Z obawy przed wirusem przeniesiono turniej piłkarek

Azjatycka Federacja Piłki Nożnej z uwagi na rozprzestrzeniający się w Chinach koronawirus powodujący zapalenie płuc, postanowiła przenieść turniej...

zobacz więcej

Miasta, w których wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się – zamknięto transport lokalny i dalekobieżny – znajdują się na terytorium prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan.

Własnie na terenie tej prowincji po raz pierwszy stwierdzono śmiertelny przypadek zakażenia koronawirusem poza Wuhan. Ofiara to 80-letni mężczyzna.

Tymczasem poważne ograniczenia dotyczące imprez masowych i miejsc publicznych wprowadzają kolejne chińskie miasta.

W Pekinie do odwołania zamknięta będzie główna atrakcja turystyczna chińskiej stolicy, Zakazane Miasto, które codziennie odwiedza ponad 80 tys. osób. Odwołano też tradycyjne modły z okazji nowego roku w Świątyni Lamajskiej w Pekinie.

24 stycznia to według tradycyjnego chińskiego kalendarza ostatni dzień roku . Ze względu na wirus wiele osób decyduje się na odwołanie tradycyjnych noworocznych kolacji w kręgu rodziny i najbliższych.

źródło:
Zobacz więcej