RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tajemniczy wirus. Naukowcy twierdzą, że może pochodzić od węży

Jak dotąd stwierdzono blisko 650 zachorowań i 18 przypadków śmiertelnych (fot. Miguel Candela/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Według ostatnich danych nowy koronawirus zabił dotąd w Chinach 18 osób. Zarażonych jest już blisko 650 osób, a w niektórych regionach wprowadzono specjalne środki ostrożności. Zdaniem naukowców, wirus może pochodzić od węży: niemrawca prążkowanego i kobry pospolitej.

Kolejne chińskie miasta wprowadzają środki bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa

Kolejne chińskie miasta wzmacniają środki ostrożności w związku z wybuchem epidemii koronawirusa. Władze 11-milionowego miasta Wuhan jako pierwsze...

zobacz więcej

W Chinach powołano już trzy zespoły badawcze, które mają opracować szczepionkę. Jak przekazał ekspert chińskiego ministerstwa zdrowia Zhong Nanshan wirus mógł przeskoczyć na ludzi od szczurów lub borsuków.

Epidemia wybuchła tuż przed końcem roku w 11-milionowym Wuhanie. Krajowa komisja zdrowia w Pekinie potwierdziła, że nowy groźny koronawirus przenosi się z człowieka na człowieka.

Jak dotychczas zgłoszono blisko 650 przypadków zachorowań w dużych miastach w Chinach. Są też przypadki śmiertelne.

Wirus pojawił się także poza granicami Chin. Tajlandia zgłosiła cztery przypadki, a Korea Południowa, Japonia, Tajwan i Stany Zjednoczone po jednym. Zarażonymi w tych przypadkach byli mieszkańcy Wuhan lub osoby, które niedawno odwiedziły to miasto. Objawy obejmują gorączkę, kaszel i trudności w oddychaniu.

źródło:
Zobacz więcej