RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Porównała krowy do ofiar Niemców. „Spurek to polityczne dziecko Biedronia” [WIDEO]

Nie cichnie krytyka europosłanki Sylwii Spurek, która zamieściła na Twitterze grafikę z bydłem w pasiakach. Spurek została wybrana do Parlamentu Europejskiego z listy Wiosny. – Sylwia Spurek jest politycznym dzieckiem Roberta Biedronia. Także w kampanii prezydenckiej będzie musiał wziąć za nią pełną odpowiedzialność, tłumaczyć się z jej słów. Nie powinien się odcinać, bo to on ją wykreował, wprowadził do wielkiej polityki. Dzisiaj patrząc na Biedronia widzimy obok również Sylwię Spurek – powiedział portalowi tvp.info wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

– Sylwia Spurek jest jedną z największych pomyłek polskiej polityki ostatnich lat. Ona mówi między innymi, że krowy cierpią, są gwałcone jak jest od nich pobierane mleko. Opowiada głupoty, wrzuca grafiki, gdzie krowy są ubrane w pasiaki. W ten sposób ośmiesza więźniów obozu Auschwitz i wszystkich obozów, które znajdowały się na okupowanych przez Niemców ziemiach polskich – dodał Andruszkiewicz.

Czy Lewica, a szczególnie Wiosna jest zadowolona z działalności Sylwii Spurek w Parlamencie Europejskim? – to pytanie zadaliśmy politykom Lewicy. – Pani Sylwia Spurek powinna przeprosić za grafikę, którą umieściła u siebie na Twitterze – odpowiedziała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy.

Spurek była „jedynką” na wielkopolskiej liście Wiosny Roberta Biedronia w wyborach europejskich w maju ub.r. Czy okazała się pomyłką personalną kandydata Lewicy na prezydenta? – Pani Sylwia Spurek nie jest członkinią Wiosny. Za grafikę, którą umieściła w mediach społecznościowych, powinna przeprosić, ponieważ ta grafika nigdy nie powinna się pojawić – tłumaczyła Scheuring-Wielgus.

„Ten obraz obraża ofiary Shoah”. Europosłanka porównuje zgładzonych Żydów do zwierząt

Europosłanka Sylwia Spurek opublikowała w mediach społecznościowych obraz australijskiej artystki Jo Frederiks, który przedstawia krowy w obozowych...

zobacz więcej

Spurek z partii Biedronia odeszła pod koniec października, ale nadal wchodzi w skład frakcji socjalistów w PE. – Jak się przyglądamy różnym przedstawicielom pana Biedronia, to właściwie błąd za błędem. Sylwia Spurek trochę wyróżnia się spośród tego ciekawego grona. Nie odbiega specjalnie od średniej – mówił poseł PiS Marek Suski.

Parlamentarzysta przekonuje jednak, że w Brukseli poglądy europosłanki niekoniecznie są odbierane jako egzotyczne. – W Parlamencie Europejskim widziałem protest przeciwko dojeniu krów. Panie stały pod budynkiem z dojarkami na biuście i w brudnych ubraniach – dodał Suski.

– To indywidualna sprawa europoseł Spurek. Uważam, że sobie szkodzi, bo robi rzeczy niemądre, a jest bardzo mądrą osobą. Znam jej działalność jako zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich. Tam podejmowała fajne i ciekawe inicjatywy – powiedział poseł Tomasz Trela z Lewicy.

Europosłanka Spurek współautorką rezolucji przeciwko Polsce. „Kobieto, opamiętaj się!”

Eurodeputowana Sylwia Spurek to jedyna Polka zaangażowana w prace pod projektem rezolucji Parlamentu Europejskiego krytykującej Polskę w kwestii...

zobacz więcej

Co w takim razie stało się z Sylwią Spurek w Brukseli? – Może duża ilość muli powoduje, że umysł nie pracuje właściwie – odpowiedział Trela. Europosłanka  muli raczej nie je, bo przedstawia się jako weganka. Po zdobyciu mandatu europosła zaistniała krytykując stołówkę w Brukseli za słabą ofertę wegańskich dań.

– Pani Spurek w swoim wpisie z pasiakami apeluje do internautów o poważną dyskusję w tej sprawie. Nie można jednak rozmawiać poważnie po zamieszczeniu tej grafiki. Proszę pytać Roberta Biedronia, czy jest dumny z tego, że pani Spurek jest w Parlamencie Europejskim, czy nie – stwierdził poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński.

– W Polsce nie mamy problemu z antysemityzmem po prawej stronie sceny politycznej, mamy walkę o polskie interesy. Prawdziwy antysemityzm znajduje się po lewej stronie sceny politycznej. W formacji, która wprowadziła panią Spurek do Parlamentu Europejskiego, czyli w Wiośnie – ocenił poseł Konfederacji Jakub Kulesza.

źródło:
Zobacz więcej