RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Nie zaatakował Polski, bo uznał, że przegra”. Historyk komentuje wystąpienie Putina

Zdaniem prof. Wysockiego, rosyjski prezydent uznał, że nie opłaci mu się tu zagrać va banque (fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN / POOL)
Zdaniem prof. Wysockiego, rosyjski prezydent uznał, że nie opłaci mu się tu zagrać va banque (fot. PAP/EPA/RONEN ZVULUN / POOL)

– Putin obawiał się, że będzie zbyt duży sprzeciw wobec jego słów i uznał, że to, co chciał wygrać, może natychmiast przegrać. To jest gracz i myślę, że on powróci do gry z fałszywymi kartami w rękawach – powiedział w TVP Info prof. Wiesław Wysocki. Historyk z UKSW odniósł się do faktu, że w trakcie swojego czwartkowego wystąpienia w Jerozolimie rosyjski prezydent nie zaatakował Polski.

Szef dyplomacji Izraela powitał Putina. Podziękował Armii Czerwonej

Minister spraw zagranicznych Izraela Israel Kac powitał prezydenta Rosji Władimira Putina na lotnisku w Tel Awiwie, opowiadając mu historię...

zobacz więcej

Zdaniem Wysockiego, fakt, że Putin nie odniósł się do bieżącego sporu polsko-rosyjskiego jest wyrazem przyjętej taktyki.

– Putin obawiał się, że będzie zbyt duży sprzeciw wobec jego słów i uznał, że to, co chciał wygrać, może natychmiast przegrać. To jest gracz, i myślę, że on powróci do gry z fałszywymi kartami w rękawach – powiedział historyk.

– Teraz zdecydowanie wziął na wstrzymanie, ale nie podejrzewam, by to było uznanie, że nie ma racji. Uznał, że nie opłaci mu się tu zagrać va banque i może po prostu przegrać, wyjść jako bankrut – dodał.

W Jad Waszem w Jerozolimie odbywa się w czwartek Światowe Forum Holokaustu z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej