RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posiadłość znanego aktora zazieleniła się po pożarze

Australijski aktor podzielił się zdjęciami swojej posiadłości po pożarze i po deszczu (fot. Nathan Congleton/NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images, tt/@russellcrowe)

Mój dom 10 tygodni wcześniej po pożarze i dziś rano po wielkim weekendowym deszczu – napisał Russell Crowe na Twitterze, gdzie opublikował dwa zdjęcia swojej posiadłości w Australii. Jeden krajobraz przedstawia zniszczoną przyrodę, wypaloną trawę i wysuszoną ziemię, a drugi zazieleniony teren. Pod fotografiami pojawiło się wiele komentarzy internautów.

Zagrożenie terroryzmem we Francji wciąż co najmniej wysokie

Minister spraw wewnętrznych Francji Christophe Castaner oświadczył, że zagrożenie terroryzmem wciąż jest w kraju wysokie lub bardzo wysokie....

zobacz więcej

Niektóre osoby wyraziły swój zachwyt i gratulowały mu odnowionego terenu posiadłości. Inni zwracali uwagę, że zmiany klimatu mają negatywny wpływ na środowisko.

Jeden z internautów napisał: „To jest Australia, stary. Zmiana klimatu to jedna sprawa, a pożary są niestety normalne. Kilka lat temu obywało się bez większych pożarów, a wszyscy o tym zapomnieli. Ta gorąca, wysuszona, wypalona ziemia zdrowieje. Pamiętajmy, że ziemia też może, jeśli tylko będzie o nią dbać choć o drobinę bardziej”.

„Zmiany klimatu jest realna” – zaznaczył inny internauta i podkreślił, że „musimy walczyć o czystą energię, żeby uratować planetę i nas samych też”. Zwrócił też uwagę na konieczność ratowania lasu amazońskiego, który jest „dziś w rękach rządu Bolsonaro, wroga ludzkości”. Australijski aktor nowozelandzkiego pochodzenia poinformował w listopadzie 2019 r. o utracie kilku nieruchomości z powodu pożaru. Promował też akcję zbiórki środków dla ochotniczej straży pożarnej w Australii.

źródło:
Zobacz więcej