RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nadpalone zwłoki mężczyzny w parku. Areszt dla 19-latka

Wstępne oględziny wykazały, że śmierć 47-latka była wynikiem zabójstwa (fot. Policja lubuska)

Sąd Rejonowy w Żaganiu przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował trzymiesięczny areszt wobec 19-latka podejrzanego o dokonanie zabójstwa ojca. Nadpalone ciało mężczyzny znaleziono we wtorek w pobliżu miejscowości Witoszyn w woj. lubuskim.

Areszt dla mężczyzny za znęcanie się nad sześciolatkiem i jego matką

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze tymczasowo aresztował 38-latka podejrzanego o znęcanie się nad konkubiną i jej sześcioletnim synem. Dramat rodziny...

zobacz więcej

O zastosowaniu aresztu poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

– Sprawcy zbrodni, który ukończył 18. rok życia, grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Usłyszał zarzut zabójstwa ojca, do którego się przyznał – powiedział Fąfera.

Dodał, że w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu będzie przeprowadzona sekcja zwłok 47-latka.

– Na jej ostateczne wyniki poczekamy jednak około trzech tygodni z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych, szczegółowych badań. Na podstawie oględzin ciała zmarłego przeprowadzonych na miejscu zdarzenia wynika, że zgon mógł być wynikiem licznych ran zadanych twardym narzędziem w głowę – wyjaśnił rzecznik.

Na leżące na polu niedaleko parku w Witoszynie nadpalone zwłoki mężczyzny natknął się przypadkowy przechodzień; powiadomił policję. Na miejsce przybyła m.in. grupa specjalistów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie oraz biegli z zakresu medycyny sądowej i pożarnictwa.

Pod kierunkiem prokuratora z Żagania do późnego wieczorna prowadzono oględziny miejsca zdarzenia i inne czynności procesowe. Ustalono, że zmarły to 47-letni mieszkaniec Witoszyna. Wstępne oględziny wykazały, że jego śmierć była wynikiem zabójstwa. Jeszcze tego samego dnia w nocy zatrzymano w charakterze podejrzanego syna ofiary.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

źródło:
Zobacz więcej