RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejne chińskie miasta wprowadzają środki bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa

Wstrzymanie środków transportu w Chinach związane jest zbliżającymi się obchodami Chińskiego Nowego Roku (fot. PAP/EPA/DAVID CHANG)

Kolejne chińskie miasta wzmacniają środki ostrożności w związku z wybuchem epidemii koronawirusa. Władze 11-milionowego miasta Wuhan jako pierwsze ograniczyły ruch autobusów i metra, a także samolotów i pociągów. Leżące nieopodal ośmiomilionowe miasto Huanggang zastosowało podobny system bezpieczeństwa, wstrzymując transport publiczny.

Samolot z Wuhan wylądował w Rzymie. Podejrzenie koronawirusa

Specjalnym korytarzem sanitarnym utworzonym na rzymskim lotnisku Fiumicino przeszło ponad 200 pasażerów samolotu, który przyleciał z chińskiego...

zobacz więcej

O zamknięciu ruchu kolejowego zdecydowało też miasto Ezhou, graniczące z Wuhan na południowym wschodzie.

Wstrzymanie ruchu lądowego i powietrznego w Chinach związane jest milionami podróżujących wzdłuż kraju ze względu na zbliżające się obchody Chińskiego Nowego Roku.

Ponadto, półki w supermarketach w mieście Wuhan na wschodzie kraju opustoszały. Mieszkańcy starają się robić zapasy – wskazują lokalne media. Atrakcje turystyczne i hotele otrzymały polecenie zawieszenia działalności, a biblioteki, muzea oraz teatry odwoływały już wystawy i przedstawienia – podała państwowa agencja informacyjna Xinhua.

Telewizja publiczna w Huanggang również poinformowała o zawieszeniu systemu autobusowego i kolejowego. Zachęcano mieszkańców, aby nie opuszczali miasta. Zamknięte zostaną także kawiarnie i kina.

Niektóre państwa ogłosiły wprowadzenie badań podróżujących w celu stwierdzenia, czy nie mają oni objawów infekcji.

Do tej pory w Wuhan potwierdzono ponad 571 przypadków zarażenia wirusem. 17 osób zmarło; najmłodsza ofiara miała 48 lat, a najstarsza 89.

źródło:
Zobacz więcej