RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Francuski minister finansów: Polska jednym z najsilniejszych państw UE

Le Maire i Morawiecki wzięli udział w panelu ekonomicznym w Polish House w Davos (fot. Shutterstock/Piotr Wawrzyniuk)

Zbliża się wizyta prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Polsce. To bardzo ważna wizyta dla nas, dla naszej wspólnej historii. Polska jest dla nas bardzo ważna, jest obecnie w gronie najsilniejszych państw Unii Europejskiej – mówił w Davos minister gospodarki i finansów Francji Bruno Le Maire.

Morawiecki w Davos: Nie pytają mnie, czy jest sukces, tylko jakie są jego źródła

– Namawiam wszystkich premierów, ministrów, prezydentów, żeby zajęli się rajami podatkowymi – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że...

zobacz więcej

Francuski minister spotkał się z premierem Morawieckim w Davos. Jak informował KPRM, tematem spotkania były polsko-francuskie relacje gospodarcze, rozwój przemysłu w UE, w tym m.in. produkcji baterii do samochodów elektrycznych.

Rozmawiano również o negocjacjach Wieloletnich Ram Finansowych i bieżących wyzwaniach z zakresu międzynarodowej polityki handlowej.

Le Maire i Morawiecki wzięli również udział w panelu ekonomicznym w Polish House w Davos. Francuski minister zaznaczał, że Polska jest jednym z „najsilniejszych państw w Unii Europejskiej”. Zapewniał też, że prezydent Francji, który na początku lutego ma przylecieć do Polski, odbędzie „bardzo ważną” wizytę.

Wizyta Macrona w Polsce będzie pierwszą od 2013 r. Prezydent Francji miał pojawić się w kwietniu zeszłego roku, ale wizyta została odwołana.

źródło:
Zobacz więcej