RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zwiastun filmu „Zenek”. Premiera 14 lutego

W sieci ukazał się właśnie pierwszy zwiastun filmu „Zenek”. To opowieść o życiu i karierze największej gwiazdy disco polo, Zenka Martyniuka. Będzie można oglądać w kinach od 14 lutego.

Zenek Martyniuk: Może ci, co mnie hejtują, zazdroszczą mi troszeczkę?

– Staram się nie zwracać uwagi (na hejt - red.). Wiadomo, muzyka jak muzyka. Są różne gatunki muzyki, różni wykonawcy, jednym się podoba, drugim...

zobacz więcej

Fabularna biografia Zenona Martyniuka opowiada o tym, jaką drogę musiał pokonać chłopak z podlaskiej wsi, by stać się „królem disco polo”. Osiągnął sukces nie tylko dzięki talentowi do układania wpadających w ucho melodii i tekstów, ale też dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom. Ujawnione w zwiastunie sceny pokazują, że muzyk musiał pokonać wiele przeszkód, by zapracować na status gwiazdy.

W tytułową rolę wcieliło się dwóch aktorów. Jakub Zając zagrał Martyniuka z lat młodości i początków kariery w latach 80. Dojrzałego Zenka zagrał zaś Krzysztof Czeczot, znany z ról w produkcjach „80 milionów”, „Dziewczyny ze Lwowa” czy „Pitbull”.

W pozostałych rolach występują m.in. Klara Bielawka (Danuta, żona Zenka), Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk (rodzice Zenka), Jan Frycz (ojciec Danusi), Piotr Cyrwus, Magdalena Berus, Andrzej Andrzejewski, Karol Dziuba.

W filmie gościnnie pojawiają się też gwiazdy muzyki disco lat 80.: Limahl z grupy Kajagoogoo oraz John McInerne, wokalista grupy Bad Boys Blue.

Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, a autorkami scenariusza są Marta Hryniak i Ilona Łepkowska. Zdjęcia do filmu „Zenek” realizowane były na Podlasiu i w okolicach Warszawy.

źródło:

Zobacz więcej