RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Postrzelony przez komandosa żołnierz jest w ciężkim stanie

Wszyscy uczestniczy szkolenia zostali przebadani na zawartość alkoholu (fot. arch.PAP/Andrzej Grygiel)

Prokuratura wojskowa wszczęła postepowanie w kierunku „nieostrożnego obchodzenia się z bronią wojskową” przez komandosa z jednostki specjalnej w Lublińcu. Mężczyzna podczas ćwiczeń postrzelił innego żołnierza. Jego stan jest ciężki.

Komandos z Lublińca postrzelił żołnierza pod Warszawą

W centrum szkolenia policji w Legionowie pod Warszawą żołnierz jednostki wojskowej komandosów z Lublińca w trakcie ćwiczeń postrzelił drugiego...

zobacz więcej

O wypadku w środę jako pierwszy informował portal tvp.info. Doszło do niego na terenie ośrodka szkolenia policji w Legionowie. Żołnierz jednostki wojskowej komandosów z Lublińca w trakcie ćwiczeń postrzelił drugiego żołnierza w brzuch. Mężczyzna trafił do szpitala.

Jak poinformował portal tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, po tym zdarzeniu Dział Wojskowy Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ursynów „wszczął postępowanie w kierunku nieostrożnego obchodzenia się z bronią wojskową przez jednego z żołnierzy i nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innego żołnierza”.

Prok. Łukasz Łapczyński dodaje, że do zdarzenia doszło podczas szkolenia strzeleckiego, „przed rozpoczęciem zajęć, w trakcie dostosowywania broni do pracy z użyciem amunicji ćwiczebno-barwiącej”. Potwierdził też nasze informacje, że pokrzywdzony został postrzelony przez innego w brzuch z broni krótkiej.

– Bezpośrednio po zdarzeniu pokrzywdzonemu została udzielona niezbędna pomoc medyczna, po czym został przewieziony do Szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego stan (rano) określany był jako ciężki – wskazuje.

Wszyscy uczestniczy szkolenia zostali przebadani na zawartość alkoholu, byli trzeźwi.

 

źródło:
Zobacz więcej