Katastrofa samolotu gaśniczego w Australii. Nie żyje załoga

Samolot gaśniczy rozbił się o ziemię, w wyniku czego zginęły trzy osoby (fot. REUTERS/U.S. Air Force/Tech. Sgt. Daniel Butterfield/Handout)

Kanadyjski samolot gaśniczy typu C-130 Hercules rozbił się podczas walki z pożarami na górzystym terenie w stanie Nowa Południowa Walia w południowo-wschodniej Australii. Nie żyje trzyosobowa załoga o amerykańskim pochodzeniu – poinformowały australijskie władze.

Australia: Zaginął samolot gaśniczy

W australijskim stanie Nowa Południowa Walia zaginął duży samolot gaśniczy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów. Wyrażane są obawy, że mógł się...

zobacz więcej

– Niestety, wygląda na to, że nikt nie przeżył wypadku w górskim rejonie Snowy Monaro – powiedział komisarz ds. pożarów stanu Nowa Południowa Walia.

– Samolot zderzył się z ziemią. Z początkowych raportów wynika, że w związku z uderzeniem powstała duża ognista kula – dodał.

Samolot został wynajęty przez kanadyjską firmę Coulson Aviation, zajmującą się powietrznymi akcjami gaśniczymi. Ma ona drugi samolot typu C-130 Hercules, pracujący podczas operacji gaszenia pożarów w Australii.

źródło:
Zobacz więcej