Przedłużono areszt dla byłego burmistrza warszawskich Włoch i biznesmena Sabriego B.

Jak wynika z informacji CBA, Artur W. został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tysięcy złotych łapówki (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)

Sąd na wniosek prokuratury przedłużył tymczasowy areszt o kolejne trzy miesiące byłemu burmistrzowi warszawskiej dzielnicy Włochy i deweloperowi, którzy zostali zatrzymani przez agentów CBA – poinformowała agencja.

Bogate archiwum Sabriego B. Turecki biznesmen dokumentował swoje działania

Funkcjonariusze CBA odkryli obszerne prywatne archiwum Sabriego B. Turecki przedsiębiorca dokumentował w nim swoje nieformalne pośrednictwo w...

zobacz więcej

Pod koniec października Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób uwikłanych w korupcyjny proceder. Jedną z nich był Artur W. wówczas burmistrz Włoch – jak wynika z informacji CBA – został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tys. zł łapówki.

Według CBA Artur W. wziął pieniądze od przedsiębiorcy budowlanego Sabriego B. W zamian za łapówki miał wydawać korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne.

Prokuratora przedstawiła Arturowi W. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.

Obaj podejrzani zostali aresztowani wtedy na trzy miesiące, a teraz sąd zdecydował się przedłużyć ten areszt o następne trzy miesiące.

źródło:

Zobacz więcej