Raport

#FabrykahejtuPO

Rosyjski komentator polityczny chwali Stalina za mord w Katyniu

Pochwałę Stalina za mord w Katyniu i zapewnienia, że po wojnie Polacy wymordowali mniejszości można było usłyszeć z ust znanego rosyjskiego komentatora politycznego Jewgienija Satanowskiego. Szokujące słowa padły w programie „Wieczór z Władimirem Sołowiowem”, nadawanym w państwowym w kanale Rossija 1. Satanowski w latach 2001-04 był prezesem Rosyjskiego Kongresu Żydów.

„To będzie niegodny spektakl”. Szwedzkie media krytykują obchody w Jad Waszem

Istnieje ryzyko, że ceremonia w Jerozolimie będzie niegodnym spektaklem politycznym, gdyż Putin prawdopodobnie wykorzysta swoją pozycję do dalszego...

zobacz więcej

– Stalin po prostu wypełniał obowiązki głównodowodzącego armią – we wszystkim, co wydarzyło się w Katyniu i we wszystkim, co było związane z powstaniem warszawskim – stwierdził Satanowski.

– Żaden normalny dowódca wojskowy nie pozostawiłby na swoich tyłach grupy dobrze przygotowanych oficerów z wrogiej armii – wskazał.

Komentator zapomniał dodać, że polscy oficerowie znaleźli się na tyłach Armii Czerwonej nie z własnej woli. Byli tam jako jeńcy wzięli do niewoli w wyniku napaści Sowietów na Polskę.

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów nie pojedzie do Jerozolimy

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydowskiego Ronald Lauder nie weźmie udziału w uroczystościach wyzwolenia Auschwitz, które będą odbywały się...

zobacz więcej

Satanowski na tych szokujących tezach nie poprzestał. Powiedział, że przed wojną 1/3 mieszkańców Polski to byli Żydzi, Rosjanie, Ukraińcy i Niemcy.

– A ile dziś jest mniejszości w Polsce? Ile ich było zaraz po wojnie? – prowokował, sugerując że Polacy eksterminowali przedstawicieli tych narodów.

Komentator wypowiedział się o rzekomym polskim antysemityzmie. Mówił o Żydach, którzy uciekając z niemieckich obozów byli – według niego – mordowani przez Polaków, a szczególnie przez Armię Krajową. Wspomniał o pogromie kieleckim i o mordzie w Jedwabnem.

– Niemcy nie byli potrzebni. Polacy sami spaliliby żydowskich sąsiadów – powiedział Satanowski.

źródło:
Zobacz więcej