Suczkę ze ślepymi jeszcze szczeniakami wyrzucono przy drodze. Policja szuka „opiekuna”

Zwierzęta siedziały w plastikowej skrzynce (fot. Policja Olsztyn)

Małą suczkę z czwórką szczeniaków podrzucono niedaleko posesji w województwie warmińsko-mazurskim. – Była bardzo przestraszona i zdezorientowana. Szczeniaki były jeszcze ślepe – opowiada portalowi tvp.info kobieta, która je znalazła i zaopiekowała się nimi. Sprawę bada policja i apeluje o pomoc w poszukiwaniu właściciela, który wyrzucił zwierzęta.

Policjanci uratowali porzucone szczeniaki. Zostały wyrzucone na ulicę

W kartonie wyścielonym ubraniami znajdowało się sześć kilkutygodniowych, przerażonych szczeniąt. Mundurowi nie pozostali obojętni na los psiaków....

zobacz więcej

Matka z czwórką dzieci siedziała w plastikowej skrzynce wyściełanej materiałem niedaleko posesji między Gradkami a Nowymi Włókami.

Jej obecność około godziny 6 rano wyczuły psy mieszkające na niedalekiej posesji. – Wszczęły alarm, więc zainteresowałam się, o co chodzi – opowiada kobieta, która znalazła porzuconą psią rodzinę. Natychmiast przygarnęła zwierzęta i zawiadomiła straż miejską.

Sprawa trafiła też na policję. – Szukamy właściciela, który porzucił zwierzęta – mówi nam asp. Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie. Dodaje, że nic nie wskazuje, aby zwierzęta przed wyrzuceniem były narażone na przemoc lub złe traktowanie.

Kobieta, która zaopiekowała się tymczasowo zwierzętami, przyznaje, że suczka była bardzo i przestraszona, zdezorientowana i nieufna. Po dwóch dniach względny spokój.

– Cały czas dzielnie opiekuje się swoją czwórką – mówi i dodaje, że sama nie może zatrzymać zwierząt, chciałaby je oddać do adopcji.

Policjanci z PP w Dywitach czekają na informacje ws. zwierząt pod numerem tel. 89 512 02 00. Za znęcanie się grozi kara do trzech lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej