20-letnia „policjantka” oszukała staruszkę na kilka tysięcy

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności (fot. Shutterstock/Matej Kastelic)

20-letnia mieszkanka Warszawy, która oszukała starszą kobietę metodą na policjanta, trafiła do aresztu. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – poinformowała w środę Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Metodą na policjanta oszukali 82 latkę. Straciła 60 tys. zł

82-letnia mieszkanka Olsztyna straciła prawie 60 tys. zł, gdy podszywający za funkcjonariusza z CBŚ mężczyzna przekonał ją do przekazania...

zobacz więcej

Na początku stycznia do 77-letniej radomianki zadzwonił nieznajomy mężczyzna. Podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, fałszywy policjant poprosił kobietę o pomoc w rozpracowaniu grupy oszustów.

– Pokrzywdzona postępowała zgodnie z jego instrukcjami. Wypłaciła kilkadziesiąt tysięcy złotych z banku, a następnie przekazała je obcej kobiecie. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, zgłosiła to policji – poinformowała Leszczyńska.

W ostatnich dniach 20-latka została zatrzymana w Olsztynie. Policjanci przewieźli ją do Radomia. Prokuratur postawił jej zarzut oszustwa. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety na 3 miesiące.

Według policji sprawa jest rozwojowa. – Policjanci weryfikują podobne przestępstwa z innych miast. Niewykluczone, że to nie jedyne przewinienie na koncie 20-letniej mieszkanki Warszawy – zaznaczyła Leszczyńska.

źródło:

Zobacz więcej