RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nadpalone zwłoki w parku. Podejrzanym jest nastoletni syn ofiary

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żaganiu (fot. Policja lubuska)

W Witoszynie w pow. żagańskim w woj. lubuskim znaleziono we wtorek nadpalone zwłoki mężczyzny. Wstępnie ustalono, że mógł zostać zabity. – Do sprawy zatrzymano 19-letniego syna ofiary – poinformował w środę rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„Alarm!”: Świadkowie zastraszani ws. morderstwa młodej dziewczyny

W 1991 r. w Żaganiu w woj. lubuskim 18-letnia Joanna wybierała się z koleżankami na dyskotekę, która od zawsze cieszyła się złą sławą. Mieli tam...

zobacz więcej

– Prowadzone przez policjantów czynności dały podstawy do szybkiego wytypowania oraz zatrzymania osoby mogącej mieć związek ze śmiercią mężczyzny. Jak się okazuje, osobą podejrzewaną o zabójstwo jest 19-latek, a ofiarą 47-letni jego ojciec – powiedział Maludy.

Na leżące w parku nadpalone zwłoki mężczyzny natknął się we wtorek po południu przypadkowy przechodzień, który natychmiast powiadomił policję. Na miejsce przybyła m.in. grupa specjalistów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie oraz biegli z zakresu medycyny sądowej i pożarnictwa.

Pod kierunkiem prokuratora do późnego wieczorna prowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Ustalono, że zmarły to 47-letni mężczyzna. Oględziny wstępnie wykazały, że jego śmierć była wynikiem zabójstwa. W nocy do sprawy zatrzymano syna ofiary.

– Zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok ma wskazać bezpośrednią przyczynę śmierci mężczyzny. 19-latek został zatrzymany i czeka na czynności procesowe z udziałem prokuratora. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut zabójstwa – dodał Maludy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

źródło:
Zobacz więcej