RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybory w Platformie. Niespodziewany ruch Muchy

Joanna Mucha poinformowała, że rezygnuje z ubiegania się o stanowisko przewodniczącego Platformy (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Posłanka Joanna Mucha poinformowała, że rezygnuje z ubiegania się o stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Zaapelowała o poparcie kandydatury szefa klubu KO Borysa Budki.

Kidawa-Błońska o prezesie PiS: Jemu zależy tylko na Polsce [WIDEO]

Kandydatka Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska udzieliła wywiadu dziennikarzom TVN. Wypowiadała się o...

zobacz więcej

– Poza tym, że są wybory w Platformie Obywatelskiej, są jeszcze wybory prezydenckie, które są przed nami. Dzisiaj nie jest czas, aby udowadniać samej sobie, jaki wynik mogłabym osiągnąć, tylko jest czas na to, żeby szybko zamknąć te wybory – powiedziała Joanna Mucha na konferencji prasowej w Sejmie.

– Mam nadzieję, że nasze wewnętrzne wybory mogą zamknąć się w pierwszej turze; w związku z tym podjęłam decyzję, że rezygnuję z mojego startu – dodała.

Posłanka KO wystąpiła na wspólnej konferencji z przewodniczącym klubu Koalicji Obywatelskiej Borysem Budką. – Chciałam poprosić wszystkich tych, którzy chcieli swój głos oddać na mnie, żeby zagłosowali na Borysa Budkę – zaapelowała.

Po wycofaniu się posłanki Muchy, a wcześniej także Bartosza Arłukowicza, w wyborach na szefa PO pozostało czterech kandydatów: szef klubu Koalicji Obywatelskiej i obecny wiceszef partii Borys Budka, inny wiceprzewodniczący Tomasz Siemoniak, poseł Bartosz Sienkiewicz oraz senator Bogdan Zdrojewski.

źródło:

Zobacz więcej