RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Lech Wałęsa uderza w Budkę. Wyjawia swój typ na szefa Platformy

„Każdy kandydat tej partii jest skazany na porażkę PO w wyborach i na słabe przywództwo” – ocenił b.prezydent (fot. REUTERS/Kacper Pempel)

Tylko obecny lider Platformy Obywatelskiej jest w stanie uratować partię i wygrać z nią jeszcze wybory. Nikt inny – przewiduje były prezydent Lech Wałęsa. Jak zaznacza, liderem tej partii nie może być „żaden Budka”.

„Lech Wałęsa może zabraniać czegoś jedynie swoim dzieciom i wnukom”

Słowa Lecha Wałęsy budzą jedynie uśmiech politowania. Jeśli Lech Wałęsa może komukolwiek czegoś zabraniać, to jedynie swoim dzieciom i wnukom, a...

zobacz więcej

W rozmowie z „Super Expressem” były prezydent poinformował, że w wyborach prezydenckich wybierze „mniejsze zło” i zagłosuje na kandydatkę PO Małgorzatę Kidawę-Błońską.

– W tym stanie rzeczy Małgorzata Kidawa-Błońska to jedyny możliwy wybór – zapewnia polityk, który jeszcze kilka miesięcy temu deklarował poparcie dla lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Ten jednak jego pomocnej dłoni nie przyjął. – Podałem Kosiniakowi-Kamyszowi rękę, a on mnie ugryzł. Stracił więc moje zaufanie. To mądry człowiek, ale bez żadnego doświadczenia – mówił Wałęsa w listopadzie.

W rozmowie z „SE” Lech Wałęsa skomentował też wewnętrzne wybory w PO na szefa partii. Jak zapewnił, żaden z obecnych kandydatów – Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Joanna Mucha, Bartłomiej Sienkiewicz oraz Bogdan Zdrojewski – nie byliby dobrymi następcami Schetyny.

– Żaden Budka ani nikt inny oprócz Schetyny. Tylko jego widzę w roli szefa PO. Tusk nie ma powrotu, a żaden z kandydatów na szefa partii się nie nadaje, żadnego nie wybieram. Każdy kandydat tej partii jest skazany na porażkę PO w wyborach i na słabe przywództwo – oznajmił były prezydent.

Polityk wyraził też swój żal do Schetyny, że ten zrezygnował ze startu. – Mimo wszystko w tych trudnych warunkach utrzymał jedność PO, nie wygrywał, bo miał ciężko, ale okazał się sprawny – ocenił Wałęsa.

– Mam wielki szacunek do Lecha Wałęsy, ale w tym przypadku na szczęście się myli i PO będzie jeszcze wygrywać wybory – odpowiada mu Budka.

źródło:
Zobacz więcej