RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kidawa-Błońska o prezesie PiS: Jemu zależy tylko na Polsce [WIDEO]

Według Małgorzaty Kidawy-Błońskiej prezesowi PiS zależy tylko na Polsce (fot.  PAP/Tytus Żmijewski)
Według Małgorzaty Kidawy-Błońskiej prezesowi PiS zależy tylko na Polsce (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Kandydatka Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska udzieliła wywiadu dziennikarzom TVN. Wypowiadała się o Jarosławie Kaczyńskim. Oceniła, że prezesowi PiS nie zależy „na świecie”. – Jemu zależy tylko na Polsce – powiedziała.

– Jak wiemy, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie. Jemu zależy tylko na Polsce – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wybory prezydenckie zarządza marszałek Sejmu. Z kalendarza wyborczego wynika, że marszałek Elżbieta Witek powinna to zrobić najpóźniej 6 lutego; może wybrać jedną z niedziel maja: 3, 10, 17. Kampania wyborcza ruszy oficjalne dopiero po zarządzeniu wyborów. Chociaż marszałek Witek jeszcze tego nie zrobiła, kandydaci poszczególnych formacji intensyfikują spotkania z wyborcami.

Kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska w sobotę odwiedzi woj. kujawsko-pomorskie. W Toruniu weźmie udział w Halleriadzie – pikniku historycznym. Wicemarszałek Sejmu – wspólnie m.in. z marszałkiem Województwa Piotrem Całbeckim, prezydentem Torunia Michałem Zaleskim – złoży kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Hallera. Kidawa-Błońska odwiedzi też Bydgoszcz, gdzie obejrzy widowisko rekonstrukcyjne powitania polskich żołnierzy przy Dworcu Miasto.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej