RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fan „Wiedźmina” chce, by w finale Super Bowl zagrać kultową piosenkę serialu

Finał już 2 lutego (fot. Michael Zagaris/Getty Images)

Już 2 lutego na stadionie Hard Rock Stadium w Miami rozegrany zostanie 54. Super Bowl, czyli finałowy mecz o mistrzostwo ligi futbolu amerykańskiego NFL. To wielkie wydarzenie sportowe, ale i kulturalne, bo towarzyszą mu występy wielkich gwiazd. W tym roku w przerwie meczu usłyszymy Jennifer Lopez i Shakirę. Powstał też pomysł, by wykonano znaną z „Wiedźmina” piosenkę Jaskra „Grosza daj Wiedźminowi”.

Producenci „Wiedźmina” rozważają zatrudnienie polskich aktorów w drugim sezonie

Przygotowania do realizacji drugiej serii serialu o Geralcie z Rivii trwają już w najlepsze, a według nieoficjalnych informacji prace na planie...

zobacz więcej

Fan serialu „Wiedźmina”, który chce, by w przerwie meczu na stadionie zabrzmiały dźwięki piosenki „Grosza daj Wiedźminowi”, stworzył na platformie Change.org specjalną petycję, w której czytamy: „Ulubionym zespołem (wcielającego się w rolę Wiedźmina) Henry'ego Cavilla jest drużyna Kansas City Chiefs. Uważam tak, bo Superman (którego również zagrał) pochodził z Kansas, a Cavill stwierdził, że wobec tego byłaby to ulubiona drużyna Clarka Kenta. Co za tym idzie, również jego. Skoro Chiefs zagrają w Super Bowl, a pod koniec roku premierę miał serial »Wiedźmin«, powinno to zostać uczczone przez zagranie piosenki »Toss a Coin to Your Witcher« na cześć innych kibiców Chiefs”.

Petycja nie cieszy się na razie wielkim zainteresowaniem, ale do 2 lutego zostało jeszcze trochę czasu. W komentarzach na stronie Change.org widać poparcie fanów dla pomysłu autora petycji.

„Taka piosenka powinna zjednoczyć wszystkich, niezależnie od tego, jakiemu zespołowi kibicują. Wpada w ucho i wszyscy ją kochają. Zróbmy to!” – stwierdził jeden z komentujących.

„Wiedźmin” pomógł mu pokonać chorobę. Fan złożył podziękowania

„Wiedźmin” to nie tylko jedna z gier fabularnych, jakie kiedykolwiek stworzono. Najwyraźniej pomaga również niektórym graczom w trudnych chwilach....

zobacz więcej

„Toss a Coin to Your Witcher”, w wersji polskiej „Grosza daj Wiedźminowi”, stała się hitem internetu. Odkąd pojawiła się w jednym z odcinków serialu Netfliksa, doczekała się niezliczonej liczby coverów, przeróbek i memów.

W finałowym meczu rozgrywek NFL przeciwnikiem drużyny Kansas City Chiefs będzie zespół San Francisco 49ers.

Spośród innych artystów, którzy wystąpią w trakcie meczu wspomnieć trzeba jeszcze o Demi Lovato, która przed rozpoczęciem finałowego spotkania wykona amerykański hymn.

źródło:
Zobacz więcej