Zgwałcił dziewięciolatkę i uwięził w wersalce. Jest akt oskarżenia

Mateusz K. przyznał się do gwałtu na małoletniej (fot. Shutterstock/Doidam 10)

Dożywicie grozi 25-letniemu Mateuszowi K., którego prokuratura oskarżyła o usiłowanie zabójstwa, gwałt i pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem dziewięcioletniej Sary z Gorzowa. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Zakneblowana 9-latka w wersalce. Matka oddała ją pod opiekę znajomego

W jednym z mieszkań w Gorzowie Wlkp. odnaleziono w niedzielę 9-letnią dziewczynkę, która była skrępowana, zakneblowana i schowana w wersalce....

zobacz więcej

– Mateusz K. przyznał się do gwałtu na małoletniej i pozbawienia jej wolności, natomiast nie przyznał się do usiłowania zabójstwa – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

Rzecznik dodał, że oskarżony w ocenie biegłych z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii w czasie popełnienia zarzuconych mu czynów miał zachowaną zdolność rozpoznania ich znaczenia, przy znacznie obniżonej zdolności pokierowania swoim postępowaniem.

Do zbrodni, o dokonanie której został oskarżony 25-letni obecnie Mariusz K., doszło w maju zeszłego roku w Gorzowie Wlkp. Policjanci znaleźli dziewczynkę w mieszkaniu wynajmowanym przez K.; była skrępowana, zakneblowana i schowana w pojemniku na pościel wersalki.

W śledztwie ustalono, że dzień wcześniej matka przekazała K. córkę pod opiekę, a kiedy chciała ją odebrać, mężczyzna twierdził, że dziewczynka oddaliła się podczas spaceru i nie może jej znaleźć.

W te tłumaczenia nie uwierzył 14-letni brat Sary; on i jego starszy kolega poszli do mieszkania wynajmowanego przez mężczyznę na gorzowskim Zawarciu. Nikt nie otworzył im drzwi, ale chłopcy usłyszeli dochodzące z wnętrza niepokojące odgłosy. Natychmiast wezwali policję.

Po wyważeniu drzwi przez strażaków policjanci znaleźli w mieszkaniu zamkniętą w wersalce dziewięciolatkę. Była skrępowana i zakneblowana, miała płytki oddech. Pogotowie zabrało ją do szpitala. Kilka godzin po odnalezieniu Sary policja zatrzymała Mateusza K.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Gorzowie, skierowała już akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi K. do sądu okręgowego. Oskarżony jest w areszcie.

źródło:

Zobacz więcej