RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dachował i wylądował w rowie. Pijany kierowca zatrzymany po pościgu

Samochód wypadł z drogi, uderzył w drzewo i po dachowaniu wpadł do rowu (fot. Policja)

Policja zatrzymała 23-letniego kierowcę osobowego daewoo, który prowadząc pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy spowodował kraksę, a następnie uciekł z miejsca wypadku – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Pościg w Bytomiu. Policja szuka osób, których nie zatrzymały strzały

Śląska policja poszukuje najprawdopodobniej dwóch osób, które uciekły, mimo oddanych strzałów podczas pościgu, prowadzonego ulicami Świętochłowic i...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło na drodze w okolicach Polskiej Cerekwi. Kierowcy powiadomili policję, że przed tą miejscowością wypadł z drogi samochód osobowy, w którym mogło być kilka osób.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że osobowym daewoo jechał kierowca i dwaj pasażerowie. W pewnym momencie samochód wypadł z drogi, uderzył w drzewo i po dachowaniu wpadł do rowu. Z samochodu wyszedł kierowca, który uciekł, zostawiając rannych pasażerów. Pogotowie zabrało ich do szpitala, a policjanci ruszyli na poszukiwania kierowcy.

Jak się okazało, zatrzymanym niedaleko miejsca wypadku kierowcą samochodu był 23-latek, u którego badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu. Kierowca nie miał prawa jazdy, a samochód – ważnych badań technicznych.

Pasażerowie pojazdu nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierowca za swój czyn, zagrożony karą do dwóch lat więzienia, odpowie przed sądem.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając rannych pasażerów (fot. Policja)

źródło:
Zobacz więcej