Wykorzystali seniora jako kuriera wyłudzonych pieniędzy. Był pewny, że to tajna akcja CBŚP

pieniądze należały do 69-letniej mieszkanki Opola (fot. Shutterstock/mrmohock)

Policja udaremniła próbę wyłudzenia pieniędzy metodą „na prokuratora”. Przestępcy jako kuriera wykorzystali nieświadomego swojej roli 77-latka. Mężczyzna był przekonany, że bierze udział w tajnej akcji CBŚP.

82-latek oszukany „na policjanta”. Pieniędzy nie oddał, bo wcześniej okradli go w banku

Starszy mężczyzna padł ofiarą próby oszustwa „na policjanta”. Kiedy zadzwonił do niego podający się za funkcjonariusza oszust i powiedział, że...

zobacz więcej

Na ślad przestępstwa policjanci trafili przypadkiem. Funkcjonariusze drogówki otrzymali informację o samochodzie blokującym ruch na autostradzie A4. Na miejscu okazało się, że przy bramce utknął zdenerwowany 77-letni kierowca audi.

Mężczyzna dziwnie się zachowywał. Próbował, jak najszybciej uciąć rozmowę z mundurowymi i ruszyć w dalszą podróż. Ci jednak nie dawali za wygraną.

W trakcie rozmowy 77-latek zdradził, że uczestniczy w tajnej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji, a przy sobie ma 30 tysięcy złotych w gotówce.

Policjanci wkrótce odkryli prawdę. Okazało się, że pieniądze należały do 69-letniej mieszkanki Opola, którą oszukano metodą „na prokuratora”. Kobieta zostawiła w umówionym z przestępcami miejscu gotówkę. Pieniądze przejął nieświadomy swojej roli 77-latek, poproszony przez oszustów o pomoc w rzekomej akcji policji.

Teraz policjanci ustalają, kto był organizatorem akcji. Za oszustwo sprawcy grozi do ośmiu lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej