Kamil Wilczek odchodzi z kopenhaskiego Broendby IF

Kamil Wilczek to najlepszy strzelec w historii Broendby (fot. Lars Ronbog / FrontZoneSport via Getty Images)

Kamil Wilczek otrzymał zgodę na odejście z duńskiego Broendby IF i negocjowanie szczegółów kontraktu indywidualnego z tureckim Goeztepe SK. Oba kluby uzgodniły już warunki transferu polskiego napastnika.

Kibice wybrali Lewandowskiego do Drużyny Roku UEFA

Robert Lewandowski został wybrany do drużyny roku Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Do tego elitarnego grona nie trafił nigdy wcześniej żaden...

zobacz więcej

– Dzięki swoim osiągnięciom w Broendby IF na przestrzeni lat, Kamil bardziej niż ktokolwiek zasługiwał na szansę sportowej i finansowej przygody w ostatnim etapie kariery. Kamil zawsze będzie miał miejsce w naszych sercach i historii – powiedział cytowany na stronie Broendby dyrektor kopenhaskiego klubu Carsten V. Jensen.

– Kiedy dopięte zostaną ostatnie szczegóły, transfer zapewni nam istotną rekompensatę finansową, którą można ponownie zainwestować. Dzięki temu czas Kamila w Broendby IF będzie wzorowym przykładem tego, jak zapewniamy rozwój klubu – dodał Jensen.

32-letni Wilczek występował w Broendby od stycznia 2016 roku. Wcześniej grał m.in. w barwach Piasta Gliwice (był królem strzelców ekstraklasy sezonu 2014/15) i krótko we włoskim Carpi. W reprezentacji Polski rozegrał trzy mecze.

Jak przypomniał duński klub, Polak był wybierany Piłkarzem Roku w Broendby IF w 2018 i 2019. Rozegrał łącznie 163 mecze i zdobył 93 bramki, licząc wszystkie rozgrywki. W tym sezonie duńskiej ligi Wilczek strzelił 17 goli w 18 spotkaniach.źródło:
Zobacz więcej